Dvojtá DVB-T karta

Ocenil by někdo kartu s dvěma samostatnejma tunerama (rtl2832) ?
Součástí bude anténní splitter = jeden konektor do antény.
pokud se vše povede bude:

  • se strkat přímo do PCI3
  • zachová se možnost připojení LTE modem

začínám na tom pracovat pro vlastní potřebu, tak proč se nepodělit…

cenu zatím nedokáži odhadnout záleží hlavně na množství kolik by se dělalo desek

1 Like

Karta by se asi hodila jen určitě ne pro formát DVB-T, ale minimálně DVB-T2/C Obávám se, že vývoj podobného řešení by se nezaplatil. Mělo by význam spíše v podobě “Klasické” USB klíčenky. Osobně plánuji pořizení nějaké DVB-T2 klíčenky, po testech další abych mohl streamovat nezávisle ze všech MUXů. (aktuálně jsem omezen jednou DVB-T klíčenkou)

1 Like

Pravdou je že bych mohl počkat na DVB-T2 a současnou potřebu vykrýt klíčenkou…

Když by DVB-C bylo i se slotem na CA modul bylo by to ideální. :slight_smile:

tak DVB-T2/C je možné postavit jen na novější revizi :slight_smile: viz například tato klíčenka http://blog.palosaari.fi/2013/10/naked-hardware-14-dvb-t2-usb-tv-stick.html Co se týče CA slotu tak myslím že by nebyl od věci. Bohužel už se bavíme opravdu spíše o externím řešení jak něčem co by šlo vměstnat na Mini-PCie.

CA modul by byl asi krásný, pravda, ale to už by se opravdu nevešlo, nebo by to bylo velmi nákladné… on už můj výmysl zachovat možnost připojení LTE modemu, či něčeho dalšího nebude úplně snadné…

jinak tu klíčenku na zkoušku objednám :slight_smile:

Nebo upustit od řešení miniPCIe a přemýšlet o řešení pro USB 2.0/3.0

Tak přiložím rovnou odkaz na objednání :slight_smile: Sám jí mam v košíku a zajimalo mě jak dopadne tato myšlenka jinak už by putovala ke mě domu :slight_smile: Myslím že by stačilo vymyslet nějaký Case kam by se zapojili společně s tím CA modulem.
tj zkompletovat nějaký USB HUB s těma klíčenkama a CA čtečkou do nějaké úhledné krabičky.

Tak ono to vlastně tak bude na té kartě :slight_smile: “USB hub” + dvě vyrabované klíčenky + anténní splitter + pořádné stínění + další PCIE slot na kterém bude symetricky napojeno vše z Omnie, krom USB ten bude napojen z “USB hubu” + tedy bude muset být asi externí napájení - v případě že by se na sebe takto napojily dva dvojité DVB-T2 a LTE modem, tak by to napájení jen z PCIE nedalo… :slight_smile:

Myslím že univerzální externí provedení by mělo větší úspěch. Hlavně by stačilo udělat rozumnější návrh i s tím CA slotem aby využili i abonenti kabelovek.(Pravda dneska už je častější tady IPTV) Do budoucna se u DVB-T2 počítá i s placeným příjmem některých programů tak by nebylo od věci tam CA slot mít.

Začínáte mě přesvědčovat víc a víc… existuje nějaké řešení CA co by tam šlo integrovat?

Vzhledem k architektuře by se vyplatilo už navrhovat v normě CI+ v2 bude i nejsnadnější jelikož už používá přímo USB a bylo by jen o tom osadit konektor. (pokud jsem dobře pochopil ten popis) Ano v současné době je možné použít PCMCIA. Myslím že by chtělo drobet myslet na budoucnost a navrhovat dle poslední verze, i když to asi bude bude problém s dekodovacíma modulama. Těch bude asi málo i v nejbližší době. Když tak by asi nebyl problém si nad to sednout a probrat to jestli je realizovatelné v cenové relaci kde by se dalo to prodat (přeci jen i vlastní čas člověk musí v dnešní době počíta)

To USB by mohlo byt omezujici. Jasne, kdyby USB “slapalo, jak ma”, pak asi ne, ale v realu je obvykle USB tim uzkym hrdlem. Samozrejme pri soucasnych rychlostech na T2 (pod 40Mbps) by to melo fungovat, ale chtelo by to nejaky rozumny test zateze, ze to tak opravdu je.

Abych se priznal, tak pripojeni DVB do Omnie byl jeden z hlavnich duvodu nakupu. Ale ostatni projekty me kapanek zbrzdily a tam mi to stale strasi v krabici :frowning:

Ja osobne bych se na descrambling vykaslal. Nez to nastane, tak utece plno vody a ono to dost cely system zeslozitnuje/prodrazuje. Samozrejme mam na mysli T2, jelikoz na satelitu (S2) je situace opacna = tam je prakticky vse zakodovane.

/Honza

PS: Kdysi jsme s kamosem vyrobili tuto “hracku” - www.nessiedvb.com takze opravdu vim o cem mluvim.

Nemám s tím problém pokud je již hotové řešení a bude to funkční na první dobrou, nemám s tím žádnou vlastní zkušenost a popravdě nechci u toho strávit mládí, vývoj by se mi nezaplatil… tohle chci dělat ve volném čase a “prodat” pár lidem kteří se budou chtít svést v množstevních slevách komponent…

Až dojde DVB-T2 klíčenka vyzkouším… pravdou totiž je že dělat to na DVBT je už asi nesmysl…

Také to tak mám + tedy ještě na pár věcí Omnii znásilnit :slight_smile:

co se týče limitace USB, souhlasím že se to musí vyzkoušet, až budou karty vyzkouším…

Já zatím na limit USB nenarazil, pravda mam jen jednu DVB-T kartu, disk, zvukovku a 1-wire sít na jednom portu přes USB HUB + teda ještě Turris Gadgets ale ten je momentálně nezapojen.

mám vyzkoušené 2ks DVB-T klíčenek a zvukovku

Ten DVB-T2 TV Tuner ti nebude fungovat pro české vysílání. Pro to je potřeba kodek HEVC (nebo též H265) a ne H.264/AVC. Ale pokud někde narazíš se správným kodekem dej vědět. Protože jsem už ho chtěl a pak mě napadlo zkontrolovat to T2.

Ten kodek nemusíš u tuneru řešit. Ten je potřeba aby byl podporován na úrovni aplikace která to přehrává.

Jestli jsem to dobře pochopil, tak ti stačí jen jakýkoliv video přijímač, který připojíš na Turrisu a přes Tvheadned to dekóduješ a nazdílíš do sítě?

Nedokoduješ, jen rozložíš stream na jednotlivé programy a potom pošleš po síti. Dekodování má na starosti až počítač při přehrávání. Pokud se teda bavíme o FTA programech. V případě šifrovaných je potřeba aby došlo jen k dešifrování programů což je “jediná” zátěž která působí na router. :slight_smile: