Dva aktivní Ethernet porty pro WAN rozhraní - do stejné sítě

Dobrý den, vlastním Turris Omnia a řeším otázku zvýšení propustnosti směrem do veřejné sítě skrze WAN rozhraní. Jelikož jsem z Cisco zařízení zvyklý tento problém řešit pomocí trunk rozhraní, tak bych se chtěl zeptat, zda je možné nastavit např. dva Ethernet porty (WAN a LAN4) jako výstupní rozhraní pro veškerý provoz - např. s funkcí loadbalancing.

Vím, že Multi-WAN existuje (MultiWAN Support?) ovšem mě se jedná o směrování dat k dalšímu síťovému prvku (tedy ke stejnému poskytovateli), kdy obě rozhraní spadnou do stejného adresního rozsahu.

Děkuji za odpověď.

Pavel

v linuxu se etherchannel jmenuje bonding zarizeni potom bond0-X myslim ze chces pouzit mode4 coz je 802.3ad. Ale nevim jestli do toho muzes zaradit LAN porty podle me to nejde je to switch a hlasi se v kernelu jako jeden eth v bridge konfiguraci. Nic ti ale nebrani vyuzit USB sitovku abys dostal do systemu dalsi ethernet.

eth0 a eth2 jdou konfigurovat zvlášť takže udělat z eth2 druhý wan by jít mělo. Jen nevím čím přesně balancovat provoz aby se využila rychlost obou ipadres. Zatím sem neměl potřebu to řešit :slight_smile:

Edit: tak teď sem si až všiml ,že jde o Omnii…u tý nevím jak je ten switch zapojenej. Na modrým Turrisu mi přehodit Lan1 do WAN rozhraní normálně jde. Přitom Další Lan2-5 mám ve vnitřní síti.
https://www.turris.cz/doc/cs/howto/advanced_vlan_settings

Ještě by možná ta potřeba jiného adresního rozsahu mohla jít vyřešit vřazením dalšího routeru kterej by na tom druhým wanu Natoval.

Schéma zapojení Omnie je zde.