Druhý router jako extender

Zdravím, měl bych dotaz k nastavení wifi. Omnia nepokryje celý dům tak sem zkusil zapojit starý tp-link archer c9 - nastavil sem stejný subnet, ip routeru aby nebyla kolize s omnii, vypnul dhcp, připojil lan kabelem (na tplinku do lan portu místo wan) a nastavil stejné ssid a heslo pro wifi.

Vše funguje ok. Testoval sem na telefonu s aplikací WiFiman a u wifi sítě jde vidět omnia i tp-link + ke komu je telefon aktuálně pripojený. Přízemí pokrývá na plný signál tp-link a patro omnia.

Problém nastává když sem připojený na tp-link a jdu do patra tak signál padne, protože nedojde k přepojení na omnii a naopak.

Lze toto nějak řešit? Používám 2.4Ghz + 5Ghz + Guest 2.4Ghz takže určitě chci zachovat na omnii i tp-linku stejné ssid abych tu nemusel vysílat 6 různých ssid, navíc obě zařízení do jiného patra se slabším signálem dosáhnou takže by k přepojení při rozdilných ssid stejně nejspíš nedošlo. Potřeboval bych aby zařízení zůstalo na jednom ssid a komunikovalo s routerem, který má silnější signál.

Je pro toto nějaké nastavení, nebo lze toho nějak docílit?

Myslel bych že to je problém toho klienta, že se automaticky nepřepojí na silnější stanici po změně síly signálů. No nepřišel jsem na to jak to řešit, prostě jsem to v mém případě obešel (změnou polohy stanic tak aby ten stav s existujícím ale mizerným spojením běžně nenastával).

Ako píše @vcunat - Len málo klientov pre domáce použitie podporuje roaming. Čiže buď presunúť zariadenia alebo sa pohrať s nastavením vysielacieho výkonu na oboch. Pripadne - a to neviem či je vôbec možné ale ak má niekto čas a chuť tak preveriť či nie je možné v openWrt (ak je možné ho dostať aj do toho tp-linku) nastaviť hodnotu signálu pod ktorou pošle pripojenemu klientovi príkaz na odpojenie čo by mu malo pomôcť v rozhodovaní a pripojení na silnejšiu wifi

1 Like

ja doufam, ze tento problem vyresi MOX, az dorazi. Ze to bude osetrene a klienti mi zacnou korektne prechazet z jednoho AP na druhe

Já si myslím, že i tak Vám to nepomůže. Já to vyřešil u mobilu s androidem aplikací SWIFI auto Switchem (můžete použít i jinou aplikaci).

Ještě poradím jednu věc, zkuste donutit routry odpojovat slabé klienty (ale je to zase něco za něco) příkacem:

uci set wireless.@wifi-iface[0].disassoc_low_ack=1
uci set wireless.@wifi-iface[1].disassoc_low_ack=1
uci commit wireless
wifi

Taky me napadlo jestli treba mox nebude mit reseni. Stejne bych ho pak chtel pouzit uz jen kvuli pravidelnym aktualizacim, ktery jinde nedostanu a druha omnia by to prodrazila takze mox bude fajn :slight_smile:
Ale netusim jestli je to vubec mozny ze strany routeru ovlivnit. Pritom se jedna snad o nejcastejsi problem s pokrytim wifi. Extender je sice fajn ale to bych jich musel rozmistit nevim kolik aby vzdycky chytal signal plnou rychlosti a posunul ho o kousicek dal. Druhy zarizeni pripojeny kabelem na vzdalenejsim miste to pokryje vzdy lip.
Na swifi app se podivam, je pravda ze je to problem v podstate jen u mobilu, ostatni zarizeni lezi na miste a ntb se pripoji kde ho zapnu, s tim bezne nebeham x-krat denne sem a tam :smiley:

Mam omnii a nejaky starsi tp-link, 1043n tusim, a rekl bych, ze mi to funguje. Mysleno ze to “preskoci” na druhy AP. Mereno wifi analyzerem na androidu.
Musim mit ale obe wifi nastavene uplne stejne. Tzn jak zabezpeceni wpa2 vcetne aes/tkip ci co tam mam, tak bgn ac, sirky pasem, proste naprosto identicky. Kdyz tam mam neco rozdilne, tak to preskoci az se signal z puvodniho AP uplne ztrati.

Mozna mi to funguje z duvodu vhodne kombinace routeru/wifi karet a nebo me S7.
Na TP-Linku mam taky openwrt, tak se to reltivne dobre porovnava.

Kazdopadne to stoji za pokus.

Libor

tak to vypada ze byl problem jen s kanalem. mel sem u obou routeru moznost “auto”. kdyz sem nastavil na obou stejny kanal napevno tak uz ok :slight_smile:

Tak to slyším (čtu) prvně… Dnes sice již používám CapsMan na MKT. Ale do té doby jsem kanál (freq.) nastavoval vždy jiný, než na sousedním routeru s “přeslechem” a dle tehdy pročtených návodů a for je to tak správně. Logicky, dva signály na identické frekvenci, to nemůže nikdy dělat dobrotu. I ten CapsMan na MKT, když ho sleduji, tak na sousedních AP vždy nastavuje jinou freq. (bavíme se o sítích cca. 8 AP různě po objektu). Ostatní parametry (SSID, šifrování, atd…) samozřejmě musejí být identické.

Mám Omnii a MOX Pocket WiFi a hodilo by se mi, abych MOX použil jako extender. Nicméně se bojím, že když to hodím na stejnou frekvenci, tak se budou sítě hádat. Nebo se pletu? To bych celkem rád. Protože jinak se připojené zařízení přepne až v nouzi nejvyšší.

A s tím souvisí i druhý dotaz - mám ještě Google Home a když jsem z mobilu připojený přes druhý kanál, než na kterém je Google, tak ho nemohu přes mobil používat (například z mobilu poslat rádio do Google Home)…

Relativně levná možnost je hodit do nějakého x86 virtuálu tp link controller a všechny wifi AP od tp linku (EAP řada) a nastavit roaming. Měl jsem s ním zkušenost a fungovala stoprocentně i mezi jednotlivými pásmy.

Pokud bude možné nějak dobře nastavit roaming i s Turrisem, bude to super. Ale já to zkoušel a nefungovalo to.

Naopak si myslím, že roaming dnes podporuje kde co. 7 let starý notebook umí roaming zpracovat dobře a stejně tak všechna zařízení komunikujících přes Wi-FI v naší síti s roamingem neměla problém.