Domoticz - aktualizace?

Dobrý den.
Je nějaká šance jak nainstalovat aktuální verzi balíku domoticz na Turris 1.0 s TOS 6.2.4?
V depozitáři je stále jen verze 2021.1

Používám Domoticz v LXC - sice na Omnii, ale to nehraje roli. Jen tam mám stále TOS 5.x kvůli tomu, že po upgradu na 6.x mi v LXC nefungoval dongl od Gadgets …

To, bohužel, asi roli hraje, protože pro architekturu T 1.x nejsou dostupné použitelné LXC kontejnery.

1 Like

Tak to je škoda, v tom případě neporadím :frowning: Já jsem po původním nadšení z T 1.x kdy jsem si na něm nastavil a zprovoznil spoustu různých věcí ( LXC jsem na něm nezkoušel nikdy ) postupně vše předělal na Omnii a T 1.x už používám jen jako WiFi router a VPN …

Šance je tady vždycky. :crossed_fingers:
Domoticz je přebírán z OpenWrt packages repozitáře tak jak je.

Jsou tři možnosti docílit toho, aby domoticz byl aktualizován v novější verzi Turris OS:

  • a) Požádat vývojáře Turrisu, aby novou verzi Domoticz otestovali na routeru, poslali požadavek o aktualizaci do OpenWrt packages feedu.
  • b) Požádat komunitu OpenWrt prostřednictvím Issue na GitHubu v repozitáři packages o aktualizaci domoticz.
  • c) Připravit si ideálně na GNU/Linux zařízení build systém OpenWrt (potažmo Turris OS), zkompilovat si potřebné nástroje pro zkompilování OpenWrt pro konkrétní zařízení na kterém chcete aktualizovat domoticz. Dále upravit Makefile domoticz, zkompilovat domoticz, nahrát zkompilovaný balíček na router, nainstalovat jej, otestovat jej, poslat pull request do repozitáře packages.
1 Like

Dobrý den @Pepe
Mohu Vás poprosit o pomoc s testema případně eskalaci na OpenWrt ?
Již jsme spolu řešili dříve viz TOS 5.3.3 + Domoticz? - #7 by viktor

MOC děkuji.

Bohužel, tohle vzhledem k I hope I did my best here - my farewell je nutné se obrátit na členy Turris týmu, kteří se zabývají distribucí tedy především @mvasilek a @miska.

:slight_smile: to je život… Díky za tip @Pepe
@mvasilek Michale, mohu Vás požádat o pomoc s testem a popř. eskalaci na OpenWrt ?
Děkuji.