Degradace rychlosti

Zdravím, mám zajímavý problém. MOje wan linka je symetrická 500/500. vše mám propojené kabelem cat6. Speed test cesnet ukazuje ~80mb ale speed test ookla ukazuje 500mbit. Pokud připojím notebok přímo na wan port(bez turrisu) mám in na cesnetu 500mb. Dříve mi to stoprocntně fungovalo na 500mb is přes turris pak proběhlo pár updatů, nic jsem neměnil. Vypnul jsem všechny lxc, vpn a podobně ale pořád cesnet speed test 80mbs. Nechce se i to resetovat do továrního nastavení. Děkuji

Ja mam prakticky defaultně nastavený router omnia bez wifi funkce s vyndanýma anténama a asi 8 VLANy.
Ale na speedtest a cesnet mam shodně 91-92 Mbit. Limituje mně VDSL modem s 100mbit LAN interface ale to neřeším. (test proběhl přes ipv6) Jak se chová vaše vytížení CPU v obou případech?

Update, tak ipv4 mi jede 500mbit ale ipv6 80mbit. Cpu load pro ipv6 20% pro ipv4 80%

Díky za update. Ale vubec nevim jak toto vyhodnotit. Na cestě už není switch? jen omnia? ja mam na cestě dokonce dva switche a nic mic to nespomaluje.

Zdravím, jak testujete rychlost?

Z notebooku normálně pres webový speedtest, z turrise iperf

A přes iperf vám vychází rozdíl mezi ipv4 a ipv6?