Couldn't resolve host 'repo.turris.cz'

Dobrý den. Chtěl bych se jen zeptat jak zjistím že mě už spojení na repo.turris.cz funguje?
Dělal jsem si pořádek v počítači a narazil jsem na tenhle screenshot a včil si nésu jisté jestli Updater funguje nebo ne :frowning: jde to nějak ověřit? Verze Turris OS je 3.10.8 a verze jádra je : 4.4.161-8da83cc2897da7a453071dbe9bfb6bff-1. A odesílání dat a záznamů je on-line.

Pokud je to jedna jediná hláška před cca půl rokem, nejspíš bude vše v pohodě.

Ověření lze samozřejmě provést např. v SSH konzoli na routeru … (ping repo.turris.cz)

1 Like

Ano. To jsem vyzkoušel a odpovídá :slight_smile: děkuji. Už se tam ukazují nějaké novinky.

1 Like

Znám takovou rychlejší vychytávku. :wink:

Updater kontroluje každé 4 hodiny, zda je ke stažení nová verze Turris OS. Pokud se chyba objeví jenom jednou, tak jak píše @Nones, tak to nejspíš nebude nic vážného, ale pokud si chcete ověřit, zda Vám překlad DNS adresy repo.turris.cz funguje, tak stačí se přihlásit do Forise → záložka Updater. Nemusíte dělat žádné změny a stačí kliknout na tlačítko “Save changes / Uložit změny”, kdy se následně Updater spustí na pozadí. Pokud není dostupná nová verze, tak nevyskočí notifikace, ale pokud je nějaký problém, případně je k dispozici nová aktualizace, tak se objeví notifikace. Je dobré si notifikace přeposílat na e-mail. To se nastaví v záložce Údržba.

1 Like