Chladící kostka - rozměry

Tady (příspěvek Ubermutant) je doporučováno zahřát a “opatrně” kroutit, ale taky z toho mám strach. Bohužel, při vší úctě k vývojářům, chlazení Omnie je vyřešeno vyloženě amatérsky jako u routeru za 500Kč - s odřenýma ušima to stačí při pokojové teplotě, ale při umístění routeru v teplotách “nepokojových”, konkrétně v mém případě podkroví bungalowu, je chlazení naprosto nedostatečné a přitom stačilo tak málo - extra konektor pro ventilátor s jedním MOS-FET spínačem ovládaným softwarově na základě teploty a samozřejmě jiné uchycení toho hliníkového “rádoby tepelného mostu”, umožňující snadnou demontáž. To spínání by asi šlo řešit dodatečně přes GPIO a externí výkonový spínač nebo přímo i miniaturním bimetalovým spínačem v pouzdře TO220 za pár šupů z ebay (ale už to zdaleka není tak elegantní, jako kdyby se na to myslelo při vývoji a bylo to součástí desky). I jiný chladič s ventilátorem se tam dá jakž takž uchytit (2 distanční sloupky do stávajících otvorů v desce), ale pro prvotní pokusničení je třeba sundat ten hliníkový nesmysl a nerad bych aby mi při tom na něm zůstal i procesor :-/
Bohužel už na samém počátku kampaně (když ještě deska neměla finální podobu) jsem dával připomínku ohledně nedostatečného chlazení (alespoň možnost dodatečné montáže spínaného aktivního chladiče), ale nějak to nebylo vyslyšeno.