Bude zase moznost povolit automaticke aktualizace?


#1

Musel jsem zakazat automaticke aktualizace. Router se v posledni dobe kvuli tomu porad restartoval bez jakehokoliv ptani a upozorneni. Odpoji me to sifrovany disk, nasilne shodi kontejnery napr. s probihajicim stahovanim, hruza. Bohuzel jsem nenasel jiny zpusob jak restart zakazat nez zakazem nebo rucnim schvalovanim aktualizaci. Pritom by aktualizace mohli probihat, stacilo by se smirit s neaktualnim jadrem. Ktere by mohlo byt navic nainstalovane a pri restartu z jineho duvodu (napr vypadek elektriny) uz by aktualizovane jadro nabehlo. Takto to nejde. Ocekavat fix nebo se smirit s neaktualnim softwarem s nutnosti se aspon obcas o nej starat? 10 dni odlozeni restartu neni reseni. Mozna az tam bude alespon 99.


#2

Jinak to nejde … není pro vás nejlepší je aktualizace schvalovat ručně ? Pak si to pohlídáte.


#3

Ano, momentalne je. Ale radsi bych automaticke aktualizace ktere nic nerozbijeji. Paradox totiz je ze se me nikdy nestalo ze by aktualizace neco rozbila, az na ten reboot.


#4

Omnia má “v reklamním prospektu” povinné aktualizace. Měl jste si koupit router, jehož výrobce nedělá aktualizace systému, leda 1x za 2 roky :slight_smile: Ani ten Microsoft a linuxové distribuce OS nejsou bez chyb. Většina věci v má kladné i záporné stránky - takový je život. A software je život !

Nebo si tam dát čisté OpenWRT a starat se sám, sám se chválit a sám si vynadat?

Hezké svátky …


#5

Jenze nejsem windowsak abych si pletl aktualizace s restarty. Takove dve naprosto nesouvisejici veci.

V praci mame na spouste serveru, temer vsech nekritickych (centos) nastavene automaticke aktualizace. Ovsem kdyby automaticka aktualizace znamenala automaticky restart, tato funkce by ani nemusela existovat a museli bysme hlidat vsechno rucne.


#6

A nastavení prodlevy požadovaného restartu? (14 dní ) Pak budeš mi po info - to v mezidobí udělat podle svého.


#7

Kde? VIm jen o prodleve instalace aktualizaci, maximalne 10 dni.


#8

Sekce Údržba ( Upozornění a automatické restarty)


#9

Pravda, spatne jsem se podival, je to odlozeni rebootu, ne aktualizaci, ale jen maximalne 10 dni.


#10

A to ti přijde málo? Během těch deseti dní máš možnost si ten reboot naplánovat a udělat to správně.