Bude zase moznost povolit automaticke aktualizace?

Musel jsem zakazat automaticke aktualizace. Router se v posledni dobe kvuli tomu porad restartoval bez jakehokoliv ptani a upozorneni. Odpoji me to sifrovany disk, nasilne shodi kontejnery napr. s probihajicim stahovanim, hruza. Bohuzel jsem nenasel jiny zpusob jak restart zakazat nez zakazem nebo rucnim schvalovanim aktualizaci. Pritom by aktualizace mohli probihat, stacilo by se smirit s neaktualnim jadrem. Ktere by mohlo byt navic nainstalovane a pri restartu z jineho duvodu (napr vypadek elektriny) uz by aktualizovane jadro nabehlo. Takto to nejde. Ocekavat fix nebo se smirit s neaktualnim softwarem s nutnosti se aspon obcas o nej starat? 10 dni odlozeni restartu neni reseni. Mozna az tam bude alespon 99.

Jinak to nejde … není pro vás nejlepší je aktualizace schvalovat ručně ? Pak si to pohlídáte.

Ano, momentalne je. Ale radsi bych automaticke aktualizace ktere nic nerozbijeji. Paradox totiz je ze se me nikdy nestalo ze by aktualizace neco rozbila, az na ten reboot.

Omnia má “v reklamním prospektu” povinné aktualizace. Měl jste si koupit router, jehož výrobce nedělá aktualizace systému, leda 1x za 2 roky :slight_smile: Ani ten Microsoft a linuxové distribuce OS nejsou bez chyb. Většina věci v má kladné i záporné stránky - takový je život. A software je život !

Nebo si tam dát čisté OpenWRT a starat se sám, sám se chválit a sám si vynadat?

Hezké svátky …

1 Like

Jenze nejsem windowsak abych si pletl aktualizace s restarty. Takove dve naprosto nesouvisejici veci.

V praci mame na spouste serveru, temer vsech nekritickych (centos) nastavene automaticke aktualizace. Ovsem kdyby automaticka aktualizace znamenala automaticky restart, tato funkce by ani nemusela existovat a museli bysme hlidat vsechno rucne.

A nastavení prodlevy požadovaného restartu? (14 dní ) Pak budeš mi po info - to v mezidobí udělat podle svého.

Kde? VIm jen o prodleve instalace aktualizaci, maximalne 10 dni.

Sekce Údržba ( Upozornění a automatické restarty)

Pravda, spatne jsem se podival, je to odlozeni rebootu, ne aktualizaci, ale jen maximalne 10 dni.

A to ti přijde málo? Během těch deseti dní máš možnost si ten reboot naplánovat a udělat to správně.