5GHz obcas mrtvy

Ahoj, ted jsem mel dlouho mrtvy 5GHz, jak je na obrazku 88%, tak tam byla 0%, pres nmcli device wifi jsem sice wifi vyhledal a pripojil se, ale nedobouchal jsem se ani na 192.168.1.1, az pote, co jsem se znovu odpojil a pripojil.

Vite nekdo co s tim?

Ahoj, toto sa rieši na viac miestach. Asi najviac tu: Ath10k (5GHz card) after upgrade to 3.3

Fix by mal prísť v 3,5 upgrade. Ak ho chceš hneď tak musíš prejsť na “nightly” branch. Ja to aktuálne riešim auto reboot raz za 2 dni v noci.

1 Like

Ten maly grafik ukazuje pouze kdyz je pripojeny klient, jinak to ukazuje 0% ikdyz wifi vysila.

1 Like

S tým súhlasím ale keď 5Ghz padne tak bude tiež 0 lebo nebude nikto pripojený. U mňa som sa vedel pripojit len cez 2.4Ghz a druha wifi sa nedala oživiť ani s gui ani s command line jediná možnosť bol reboot. Dosť sa to zhodovalo s popisom ostatných. Toto sa stáva tak raz za 4 dni.

Mně pomohlo vypnout Auto a nastavit konkrétní kanál. Zkus.

zkusim, thx :wink:

Vyreseno rollbackem na prvni snapshot, kde je verze:

Zařízení Turris Omnia - RTROM01
Sériové číslo 47244717685
Verze Turris OS 3.2.1
Verze jádra 4.4.13-05df79f63527051ea0071350f86faf76-7

Tak aspon je vse krom updateru funkcni a ted jen cekat na opravenou verzi.

Včera práve vyšla :slight_smile: skús upgrade.

Upgrade nepomohl, 5ka pro mě stále občas zmizí, a to i z logu jádra a není ani v lspci. Restart nepomůže, jediné co pomáhá je na 10 sekund vytáhnout ze zásuvky.

Je to divné, asi bych zkusil factory reset, snapshot nebo čistě nahrát OS. Tím by se měla eliminovat vada softwaru a když by to přetrvávalo, tak je chyba v hardwaru.

Podobné chování mám na Turris 1.0 s USB … pokud je router “teplý” tak po restartu nefungují, pokud ho nechám vychladnout dostatečně dlouho bez napájení tak USBčka fungují OK do dalšího “teplého” restartu - předpokládám vadu HW - nějaké tepelné opotřebení :slight_smile:

1 Like