[3.11] Majordomo zmizel


#1

Po (při) instalaci této aktualizace se mi odinstaloval balíček Mojordomo i když ho mám ve Forisu stále zaškrtnut. To je schválně pro jeho utlumení (tiché vyřazení)?

Edit: V repozitáři 3.11 balíček Majordomo stále je a po ruční instalaci mi zase běží, jen tedy nefunguje instalace skrze zartžítko ve Forisu.


#2

Ano, Majordomo je pozastaven a ukončen.


#3

Majordomo používá mnoho uživatelů. Jsem přesvědčen, že se tato skutečnost měla v rámci přehledu změn explicitně zmínit.


#4

Mohu potvrdit, že Majordomo prozatím nikam nezmizel a je možné jej nainstalovat přes LuCI, případně SSH.
Pokud by se měl vytratit, tak určitě o tom dáme včas vědět.

Podařilo se mi zreprodukovat chybu, že se Majordomo nenainstaluje pomocí Forise a také zjistit, kde je chyba. Předal jsem to kolegům, kteří se na to podívají, když bude něco nového, tak dám vědět.


#5

V další verzi Turris OS 3.11.1 bude možné přidat/odstranit userlist, který již bude fungovat pro Majordoma v /etc/config/updater, ale ve Forisu, ze záložky Aktualizace/Updater, Majordomo zmizí a je to již zmíněné v release notes pro připravovaný release.


#6

Potvrzuji, já jsem aktualizací o Majordoma také přišel, i když je ve Forisu stále zvolený. Je v pořádku, že se bude z Forisu ve verzi 3.11.1 odstraňovat (má-li ho odpovídajícím způsobem nahradit Pakon), ale určitě by se neměl mazat tomu, kdo ho má už nainstalovaný, což se nyní ve stávající verzi 3.11 stalo.


#7

cize ak znovu nainstalujeme balicek pre majordomo inferace rucne bude to ok ? nebude to nejak blokovat pakon?, ma to uz niekto vyskusane je to stabilne?


#8

Majordomo Pakon nikdy neblokoval, Já ho nainstaloval ručně hned po odstranění (opkg install luci-app-majordomo) a funguje dále.