[3.11] Majordomo zmizel

Po (při) instalaci této aktualizace se mi odinstaloval balíček Mojordomo i když ho mám ve Forisu stále zaškrtnut. To je schválně pro jeho utlumení (tiché vyřazení)?

Edit: V repozitáři 3.11 balíček Majordomo stále je a po ruční instalaci mi zase běží, jen tedy nefunguje instalace skrze zartžítko ve Forisu.

Ano, Majordomo je pozastaven a ukončen.

Majordomo používá mnoho uživatelů. Jsem přesvědčen, že se tato skutečnost měla v rámci přehledu změn explicitně zmínit.

Mohu potvrdit, že Majordomo prozatím nikam nezmizel a je možné jej nainstalovat přes LuCI, případně SSH.
Pokud by se měl vytratit, tak určitě o tom dáme včas vědět.

Podařilo se mi zreprodukovat chybu, že se Majordomo nenainstaluje pomocí Forise a také zjistit, kde je chyba. Předal jsem to kolegům, kteří se na to podívají, když bude něco nového, tak dám vědět.

V další verzi Turris OS 3.11.1 bude možné přidat/odstranit userlist, který již bude fungovat pro Majordoma v /etc/config/updater, ale ve Forisu, ze záložky Aktualizace/Updater, Majordomo zmizí a je to již zmíněné v release notes pro připravovaný release.

Potvrzuji, já jsem aktualizací o Majordoma také přišel, i když je ve Forisu stále zvolený. Je v pořádku, že se bude z Forisu ve verzi 3.11.1 odstraňovat (má-li ho odpovídajícím způsobem nahradit Pakon), ale určitě by se neměl mazat tomu, kdo ho má už nainstalovaný, což se nyní ve stávající verzi 3.11 stalo.

cize ak znovu nainstalujeme balicek pre majordomo inferace rucne bude to ok ? nebude to nejak blokovat pakon?, ma to uz niekto vyskusane je to stabilne?

Majordomo Pakon nikdy neblokoval, Já ho nainstaloval ručně hned po odstranění (opkg install luci-app-majordomo) a funguje dále.