2. wifi na Turris MOX

mám druhý den turris mox, zkouším si pustit 2 wifi, jednu na 2,4 GHz a druhou na 5 GHz. zdá se ale, že nefungují současně. jede pouze první nastavená, je to normální, správné chování? verze os 100.2

díky

Ne … jedou paralelně, každá svoje pásmo (2,4G a 5G).
Obě karty v MOXu umí obě pásma, ale je lepší nastavit každou na jiné.

tak v tom případě je tu nějaký bug. na mobilních zařízeních vidím jen tu jednu (umožňují vidět jak 2,4 tak 5 GHz)

Máte Mox ve verzi se dvěma kartami? Pokud ano, pak by to mělo jít. Doporučuji SDIO kartu používat v pásmu 2.4 GHz a PCI-express kartu v pásmu 5GHz. Pozor také na to, že na vyšších kanálech v pásmu 5GHz probíhá detekce radarů, je tedy normální, že tahle Wi-Fi začne vysílat až zhruba o minutu později.

1 Like

mam verzi MOX Standard, nevím jestli jsou tam 2 karty, každopádně v menu Wi-Fi mi to nabízí 2 Wifi sítě. předpokládal bych, když tam bude jen jedna karta, že by to nemělo nabízet…

Ve verzi Standard jsou dvě WiFi karty … jedná SDIO na modulu A a jedna mPCIe na modulu B (eventuelně G).
Dejte ve Forisu oběma sítím různé názvy.

mám samozřejmě jiné názvy

ale vidím jen tu první, ať ji přepnu na 2,4 nebo 5 GHz…

Podobné problémy hlásí i kolegové s MOXem v tomto vlákně.

Být Vámi, prověřil bych ještě stav WiFin v Luci (menu Síť -> Bezdrátové sítě) a pokud tam karty budou ve stavu správně vysílajícím, napsal bych na technickou podporu.

1 Like

Díky, mám to i v té sekci nastaveno a viditelně správně. Zkusím to nahlásit na technickou podporu. Díky

@bethere nevím jestli už jste postřehl diskuzi na stejné téma v ostatních vláknech … zjistilo se, že v některých dávkách je špatně zasunutý SDIO WIFI modul v konektoru na modulu A … je třeba vyndat a zandat.

Případně lépe usadit … a zkontrolovat zapojení kablíků k anténám.