Zmizela volba pro instalaci "Storage" ve Foris

Hodně pozdě jsem si všiml, že ve verzi 3.10.5 “Foris - Aktualizace” zmizela volba v seznamu balíčků pro instalaci “Storage”. V menu Foris po levé straně zůstala ale položka dostupná s tím, že zařízení není připojeno. Pokud bych je tedy chtěl znova aktivovat, tak není z čeho :slight_smile:

Edit … klekla fleška, po osazení jiné je Storage funkční … ale, kde je volba pro jeho instalaci (nebo odinstalace) ? Má být ve Foris - Aktualizace ??

Nikdo nemá stejný problém ?

Tak mezi nainstalovanými i dostupnými balíčky je vidět pouze v LuCI. Z Foris Aktualizace položka Storage zmizela, také si myslím, že tam byla přímo volba Storage, nevím jestli se třeba nestala součástí NAS ?

Pokud mě git neklame tak žádný list “storage” nikdy neexistoval. Foris-storage-plugin je součástí NAS a LXC listu.

Moje hlava pracuje všelijak a tak je lehce možné, že se pletu. Já měl pocit, že volba “Storage” vzniká podobně jako “Netmetr”, až po povolení či “instalaci” vybrané funkce ze sekce “Aktualizace”.

Volba menu “Storage”, je tedy natvrdo. Pokud ji nastavím a vyberu úložiště, jak je vidět na druhém obrázku tak ji ani nedokáži zrušit či zakázat.

Tak mě napadá, že jsem si to mohl splést s položkou Cloudové zálohy. No jo, jak rychle člověk dojde k přesvědčení, že něco, co není a nebylo, se někam ztratilo :slight_smile:

Asi je to moji hlavou …