Zaříznutá spojení

Zdravím všechny Turristy. Mám již delší dobu potíže s některými spojeními, které mi Turris nejspíše nepropouští. Mám Verzi 1.1 s posledním Turris OS. Konrétně se jedná o Microsoft Store, který při spuštění řve, že nejsem připojen do internetu, dále to mc-launcher (pro minecraft), který odmítá stahovat jakékoliv soubory, nefunguje též WoW na serveru Elysium, přestože web mi naběhne normálně, hra se serverem nespojí. Stejné potíže má pár dalších služeb, včetně tohoto fora, kde mi občas Firefox vyhodí, že došlo k porušení síťového protokolu, které nelze opravit. Pravidla firewallu jsou nastavena by default, je povoleno UPnP, nevím jak dále. Když jsem v jiné síti, např. přes mobilní data nebo v práci, vše funguje jak má, tzn. že antivirem to není. Problémy mají všechny počítače v síti, takže Turris musí tato spojení zahazovat. Zajímá mě proč, popř jak se toho zbavím. Router má v podstatě defaultní nastavení krom LED a ADblocku, ale problémy byly i před ním. Díky za každý tip.

ahoj skusal si vypnut DNSSEC? v forris interface

Zkusil jsem a nic. Taktéž jsem zkusil jiné DNS (Google a CloudFlare) a problém stále trvá.

O problemu s Microsoft Storem vime, jedna se o to, ze Microsofti DNS je rozbite a nechova se korektne. V 3.10.3 ktera je nyni v RC je novy unbound, ktery obsahuje upravu obchazejici tuto chybu. Asi nejjednoduzsi bude jeste chvili pockat, jelikoz vydani je na spadnuti.

2 Likes

Vydání TurrisOS 3.10.3 spadlo

1 Like

Tak po nasazení nové verze Microsoft Store funguje, ale WoW na serveru Elysium ne a minecraft launcher také ne. Přitom v práci vše funguje jak má. Dá se nějak zjistit, jaké připojení a proč ten router zahodil?

Váš poskytovatel internetu? Máte zaškrtnutý DNS forwarding v záložce DNS ve Forisu? Zkuste jej odškrnout.

DNS forwarding mám odškrtnutý, protože s ním nefunguje připojení vůbec. S jiným routerem, připojení funguje, tudíž ISP to není.