WOL přes internet?

Nevím, jestli to chápu správně, že v Turrisu Omnia funguje WOL jen z webového administračního rozhraní?

Potřebuji zapínat počítače v LAN z Internetu a nevím, jak nejlépe na to?

skus https://wiki.openwrt.org/doc/uci/wol

Tam právě nic o možnosti WOL z Internetu není.

ano chapes to spravne.

Ja osobne abych nechodil pres webove rozhrani (luci administraci) tak ma udelanej malej web kterej mi umoznuje budit pc na siti. Stacil mi k tomu apache a jeden malej php script.

No já to mám podobně, Raspberry Pi s malým skriptem, doufal jsem, že s nasazením Turrisu ho budu moci zrušit.

Stačí na mobilu použít aplikaci hot button (nebo ekvivalent ssh klienta) v ní nastavit připojení k Omnii přes ssh a vyrobit tlačítko s příkazem

/usr/bin/etherwake -D -i “br-lan” “xx:xx:xx:xx:xx:xx”

Hot Button - Google Play

…Funguje skvěle a má i widget

Díky, ale to by znamenalo otevřít ssh do světa? To mi přijde jako docela bezpečnostní riziko.

Pokud jsi Nasa nebo ministerstvo obrany tak možná :o) Jinak myslím, že ti stačí silný heslo a je to v klidu. Nebo Openvpn a pripojovat se zevnitř

A taky je dobrý směrovat přístup na ssh z jiného venkovního portu než 22, což už vetšina máme …pokud honeypotíme.

No může se objevit chyba v SSH (už tu byla) a pak mi silný heslo nepomůže.

A OpenVPN mi běží na počítači, který potřebuji probudit. :-/

No ale něco musí být do internetu vystaveno aby se tím dal pc probudit, Takže bud přístup přes luci, ssh nebo na turrisu spustit další php webserver kde si tu stránku s tlačítkem na probuzení uděláš bokem přes php exec. Ideální by asi bylo přesunout openvpn server na router aby byl dostupnej pořád.

No a nebylo by lepší zprovoznit OpenVPN na Turrisu ? Já to mám udělané, navíc přes port 443 - takže i zpoza poměrně restriktivních sítí se tam dostanu. No přes OpenVPN se dostaneš dovnitř a pak si může přes Luci pronouzet počítače v síti.

Díky za tipy.

Představoval jsem si spíš nějakou jednoúčelovou aplikaci, fungující třeba tak, že nslouchá na nějakém portu a na nějakou sekvenci bajtů zareaguje posláním WOL paketu na probuzení předdefinovaného počítače. To by bylo mnohem bezpečnější než cokoliv jiného otevřeného do Internetu.

Tak ono lze posílat WOL sekvenci přes internet, na port který si určíš a pak forwardovat. Sám to tak mám, ale nevyřešil jsem problém, že to nezapne úplně vypnuté PC, což mě ovšem netrápí protože PC nevypínám, pouze uspávám.
Co jsem kdysi zkoumal je to tím, že děláš forwarding magic packetu z portu který si určíš na port a IP počítače který chceš vzbudit, ale PC má IP pouze pokud je zapnuté. Správně by si měl paket vysílat na broadcast, ale to mi zas při forwardování nefungovalo vůbec.

Edit: Používám tuto aplikaci, má hezkej widget. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.laruedavid.wakeonlan

Myslim, ze to musi MB primo podporovat… Ne vsechny toto maji. BIOS uz jsi asi kontroloval… (taky jedno PC uspavam z tohoto duvodu)

1 Like

Ano, pravděpodobně musí být podpora u MB. Před pár měsíci jsem koupil novou desku (Asrock Z370) a tu už vzdáleně nespustim ani když PC jen spí. Ale nějak to neřešim, když potřebuju, lognu se přes ssh na TO a vyšlu magic packet přes etherwake nebo wol.

A čo na tej doske nefunguje keď Etherwake a WOL ide?