WOL nefunguje po vypadku proudu

Ahoj, dnes mi vypadl proud a nemuzu vzbudit PC, Nas přes net dokud ho nezapnu ručně. Asi to bude problém v ARP tabulce ale ani nahodou to nemůžu vyřešit… Dřív mi stačilo do firewall/vlastní pravidla provozu přidat :

ip neigh replace “ip adresa” lladdr “MAC adresa” nud permanent dev br-lan

a fungovalo to ale ted už to nefuguje… nemá někdo nějaký nápad čím by to mohlo být ?

Díky :wink:

Možná jsem mimo: Jak máš nastaveno PC v Bios ? Co má dělat po výpadku proudu ?

v pc problém nebude. Tam mám nastaveno myslím, že ho může vzbudit zařízení PCI. Když ho prvně zapnu tlačítkem tak pak WOL jede normálně. Problém bude v routeru protože po restartu zapomene mac adresu pc a neví kam ten paket poslat… Stejnej problém, už sem řešil a pomohlo to ip neigh replace… ale mám pocit, že to nějaký update rozbil.

Na Turris 1.x jsem řešil problém, že časem MAC adresa vypadne ze seznamu nabízeného v luci, asi i bez restartu Turrise, takže jsem si ji musel poznamenat nějakým jiným způsobem.

Potřebuju přidat trvalej záznam do arp tabulky ale asi nevim jak :smiley: Protože jak router to zařízení jednou vidí tak to funguje normálně. :wink:

A nestačilo by probouzet příkazem ve kterem tu mac adresu specifikujes ? Bud vytvořit v luci vlastní příkaz nebo přes ssh třeba aplikací hot button pro android.

/usr/bin/etherwake -D -i “br-lan” “XX:XX:XX:XX:XX:XX”

1 Like

Přesně to jsem dělal, akorát skrz to webové UI v luci – ale to nedělá nic jiného než spuštění podobného příkazu.

asi se budu muset podivat na to luci… ale je divný, že mi to fungovalo normálně…

když se podívám na výpis tabulky tak to fakt vypadá že ten příkaz přestal fungovat…

/etc/config$ arp
IP address HW type Flags HW address Mask Device
89.89.89.89 0x1 0x2 cenzura * br-wan
192.168.1.22 0x1 0x0 00:00:00:00:00:00 * br-lan
192.168.1.18 0x1 0x2 cenzura * br-lan
192.168.1.23 0x1 0x2 cenzura * br-lan
192.168.1.15 0x1 0x2 cenzura * br-lan
192.168.1.2 0x1 0x2 cenzura * br-lan
192.168.1.20 0x1 0x2 cenzura * br-lan

edit:
Když použiju příkaz v konzoly přes ssh tak mi to píše:

root@turris:~# ip neighbor replace 192.168.1.22 lladdr FF:FF:FF:FF:FF:FF nud permanent dev br-lan
-ash: ip: not found

EDIT 2:

Takže Update 3.7 mi to rozbil úplně… reset do továrního nastavení a vše funguje.