Wi-Fi - automatické hledání volných kanálů

Existuje automatická funkce, hledání málo obsazených kanálů Wi-Fi?

To jistě dělá když v “Kanál” se zvolí “automaticky” (což je asi default).

No právě se zdálo, že to tak nedělá …
Zkusil jsem znovu a nyní to vypadá mnohem lépe :slight_smile:

Ona ta automatika funguje mozna trochu neintuitivne. Podle me se ten kanal vybere jen pri nahozeni wifi interface a pak uz se az do rebootu nemeni. Takze pokud se treba situace od nahozeni routeru zmenila, muzete se divit, proc sedi na nejakem kanalu, kdyz vedle jsou nektere volne…

2 Likes

Pokud automatika opravdu funguje pouze při konfiguraci a následně při každém restartu … tak to moc automatické a přínosné není :frowning:

No, je otazka, jak by se se skakajicim kanalem pripojeneho AP vyrovnali klienti… Ale nic asi nebrani tomu, abyste si naskriptoval automaticke shozeni a opetovne nahozeni wifi interface treba jednou za hodinu nebo jednou za den v noci.

Pokud by šla nastavit podmínka na zarušený kanál pak by to přínosné bylo. V opačném případně by to bylo spíše kontraproduktivní. Ale možná jednou za den by se dalo :grinning:

No, ak su vsetky zariadenia nastavene na automatiku, tak logika je asi taka, ze ked pribudne nove, najde si najvhodnejsi kanal a ten si drzi. Rovnako tak ostatne zariadenia si drzia ten svoj. ak pride k nejakemu restartu, tak si kazde zariadenie najde opat najvhodnejsi kanal.

Keby to fungovalo podla tvojich predstav, bol by v tom akurat bordel a caste zmeny kanalov, ktore klienti neoblubuju.

Ja preferujem mat nastaveny kanal rucne (podla okolia si zvolim najvhodnejsi) a ostatne zariadenia uz nech si hladaju na automatike co chcu :smiley:

2 Likes

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.