Výpadky Firewallu a uCollect

Tak se konečně povedlo vyfotit.

"Mohlo dojít k postupné degradaci radia."
Počkejte to mi musíte vysvětlit?
Provozoval jsem ASUS router, jehož antény byly opřeny o železobetonovou zeď, několik let a k žádné “degradaci radia” nikdy nedošlo.
Váš router Omnia musím restartovat přibližně každý týden, aby se wifi na 5Ghz opět obnovilo. Restart koncového zařízení (tablet Lenovo Tab3 10) nepomáhá…

Já jsem taky přesvědčen, že “degradace radia” je takovej lehkej výstřel od boku, nicméně pan Horáček chtěl foto, tak jsem doplnil ( s malou časovou prodlevou). Ta zeď ve skutečnosti zase úplně železobetonová není, to jsou spíš ty obvodní, než ty uvnitř bytu.
Každopádně jsem problém vyřešil zatím tím, že wifi jsem na Turrisu vypnul a nahodil Mikrotik pouze na wifi.
Uvidíme, co se stane po dalším restartu, už se mi odpočítavají dny.

Ono pokud jede karta stále na 100% výkonu tak jí blízkost těch odrazů nedělá dobře. On je rozdíl jestli má zařízení kartu která zvládá na HW úrovni něco, ale výrobce do ní pustí jen část výkonu aby předcházel přehlcení antém, nebo jako v případě Turrise kde si každý mohl nastavit vysílací výkon až na hranici HW. Každopádně nemam informace o tom že by v původních Turrise karty odcházely, respektivě že by se jednalo o problematickou část.

Jestli mohu poprosit tak pokud karta zlobí tak jestli můžete napsat na podporu mail. Je možno zde odzkoušet a případně vyměnit vadnou kartu.

Karta zlobí, otázkou pro mne ale spíš je, jestli zlobí proto, že odešel HW nebo je něco vadného v SW. Proti Vaší teorii hovoří:

  • výkon na kartě jsem uživatelsky neměnil, jestli nějaké změny probíhaly na úrovni updatů netuším
  • wifi začalo poprvé zlobit v předvánočním období 2016, kdy začaly vycházet problematické updaty, předtím 2 roky v pořádku
  • po resetu, přeflashování z SD karty, proběhlo několik updatů a wifi opět běžela normálně
  • při dalším updatu (asi 3.6.1) opět výpadek wifi -> nahozen Mikrotik a od té doby vše v pořádku

Přiznám se, že se mi ted úplně nechce Turrise otvírat, odmontovávat kartu, posílat na test a pak zase kartu vracet zpět a testovat, jestli to pomohlo. Od vánoc mi Turris běží pouze v základním modu. Mám doma manželku na mateřské a v případě dalšího wifi výpadku bych zrovna pochválen nebyl.

Ono by bylo třeba stejně zaslat komplet router. Chování se nedá řešit pouze na základě chování karty v jiné desce.

Horší umístění pro router si není možné představit … dole u zdi na podlaze za nábytkem! Proč si nedal router nedal do plechové krabice na chodbu? Podle toho co vidím, může být dosah a síla signálu tak na 50-ti procentech možného.

Protože tam máme vývod internetu. Navíc je to zhruba ve středu bytu, tedy alespon v obývacích částech. Co se týče síly signálu, tak je naprosto dostačující. Bavíme se o bytě, ne o baráku.

Měl jsem stejný problém.
V nastavení foris jsem vypnul u WAN Protokol IPV6.
A znovu jsem povolil sběr dal.
Firewallové záznamy se znovu odesílají.

Tak mám taky problémy se sběrem dat poslední 3 dny. Verze OS 3.8.5

Zmizel mě e-mail pro sběr dat a když ho chci dát znova tak mě vyskočí chyba že registrační e-mail nebyl nalezen. Chyba v e-mailu není, protože když jsem se díval na stránky turrisu registrační e-mail zadávám dobře

Your problem seems to be server specific. Can you please not resurrect such old thread? Just create new one please. Also please contact our support with this.