Výpadky Firewallu a uCollect

přihlásit se k routeru přes ssh viz. https://www.turris.cz/doc/cs/howto/ssh

a pak zadat dva příkazy:
mkdir /etc/crontabs/ /etc/init.d/cron restart
(ten první vytvoří adresář /etc/crontabs/ který update 3.6 odstranil, ten druhý zrestartuje cron)

nefunguje?

1 Like

ssh je luci pokud se nepletu , dále -firewall - Custom Rules - a do tabulky napsat vaše příkazy jo?

Ne, SSH není LuCI…
https://www.turris.cz/doc/cs/howto/ssh

Bobo,
prosím na fóru tykat :slight_smile: , ssh není luci, v tom odkazovaném návodu najdeš ssh jako
Přístup k terminálu uživatele root

pakliže máš windows budeš muset použít program Putty, do něj pak zadáš příkaz root@ip_adresa_routeru

pokud jsi to neměnil IP adresu routeru, tak to bude v tomto tvaru
root@192.168.1.1

při prvním spuštění potvrdíš yes na otázku, pak zadáš heslo a jsi tam, je to tam dost dopodrobna popsáno, jak se přihlásíš, tak tam zadáš ty dva příkazy, co jsem psal dříve

Luxus kamarádi :D, už to funguje, děkuju moc

Teď jsem se k tomu dostal a taky to zabralo. Díky

Včera jsem měl zase výpadek na Turrisu 1.1:
Firewall: 8 hodin (v noci a brzy ráno)
uCollect: 0 hodin

Na mé straně vypadá vše OK.

Moc nechápu proč se počítá výpadek, když router byl očividně aktivní (uColect fungoval normálně). Dle mne by se do času výpadku měla zahrnovat pouze kompletní nedostupnost Turrise.

Teď jsem to chtěl ručně opravit a přišla nějaká oprava vixie-cron, asi to řeší

Mě přišla přes nový updater aktualizace na v3.6 asi 5.3.2017 Až 9.3. mi přišel email o výpadku,který trval už 3 dny. Samozřejmě neběžel jen ucollect ,firewall byl v pohodě. Pak to opravila aktualizace na 3.6.1 ani sem nestihl nic řešit. Každopádně jsem napsal na podporu s tím ,že výpadek nebyl u mě a žádám o prověření a umazání těch cca 64 hodin. Zatím nikdo nic neumazal tak doufám že to zase poběží v pořádku aspoň toho půl roku. Celej první rok sem neměl ani hodinu výpadek :slight_smile:

Jinak na v 3.6 padal domoticz každej druhej den. Na 3.6.1. běží už tejden :slight_smile:

Vidíte a mě třeba nenapadlo je s tím ani otravovat, protože práce mají až nad hlavu.

Já si myslím že nějaké hodiny už nikdo neřeší. První tisícovka “modrých” se brzy převede, sledováním přenosů bylo zajistit a přitlačit uživatele k trvalému připojení a starání se o router.
Je ale možné že verze 1.1 si na to ještě hrajou, záleží co máte.

Tak já už jsem díky vánočnímu a současnýmu výpadku na 105% limitu, zatím se nikdo neozval, tak uvidíme…

Každýho napadá něco jinýho :slight_smile: Mě to prostě napadlo, protože mě už nebaví dělat tomu chůvu.
Edit: tím “tomu” myslím slečnu Nikolku a pana Ucollecta. Moje věci naštěstí běží celkem v pohodě a když se náhodou zaseknou tak je hodný pán Monit nahodí :slight_smile:

1 Like

mám 1.1. a ještě mi zbývá do konce smlouvy cca 550 dní, takže to ještě trochu řešit musím.
Pokud to načítá hodiny a vina není u mě ,tak je myslím si správné se aspoň ozvat. Rád bych smlouvu dojel bez komplikací. První rok,kdy nevypadla ani jedna hodina, sem si myslel ,že to tak i bude. Bohužel aktualizace s tím trošku zatočily :slight_smile: Zatím hodin není moc takže no stress ,ale koukám že se dá bez vlastního přičinění dostat i nad limit

Data z firewallu mi stále cca po 10 dnech vypadávají, tak jsem prostě do scheduled tasks přidal tento řádek a doufám že to bude “nějak” fungovat než se dohrabu k permanentnímu řešení
* * 7 * * /usr/share/nikola/bin/nikola.sh >/dev/null 2>&1
Jinak mám už 99% a to tam není dnešní 20 hodinový výpadek, takže předpokládám že už jsem za stovkou… :slight_smile:

Mě začaly data opět odcházet, za včerejšek téměř 100% odchozích dat. Ale před chvilkou volala manželka, že OPĚT přestala fungovat wifi, nepomohl ani restart routeru, přehození na jiný kanál nefunguje -> po uložení zůstává stejný kanál, je jedno, jestli ve Forisu nebo Luci.

Jako pánové z Turristýmu, to co předvádíte, je naprostá tragedie.

Zdravím,
měl bych dotaz, o jakou verzi Turrise se jedná a nebyli náhodou měněny antény? Mohu poprosit případně o zaslání fotky do zprávy? Může být způsobeno i přetížením karty při nevhodném umístění u železobetové zdi.

Dobrý den,
jedná o první turris 1.0. Minulý týden (služebka) byl z důvodu nefunkčnosti wifi odpojen a nahrazen Mikrotikem. V neděli jsem provedl faktory reset a postupný update do verze 3.6.1, vše po pár restartech fungovalo, kromě odesílání FW a uC. Dneska ráno jsem kontroloval FW a uC, obojího cca 23h opět vše OK, tj. bez výpadku. Wifi ještě v noci fungovala, data doma vypínám, emaily chodily. Ráno kolem 9h mi manželka volala, že wifi nejde, přehození kanálů nepomáhá.
Určitě mohu říci, že v nastavení Turrisu nebylo nic měněno od neděle, na hardwaru taktéž nic neměno. Turris není daleko od železobetonové zdi, nicméně na stejném místě leží už skoro třetím rokem. Foto zaslat mohu, ale až se dostanu z práce domů. Můžete, prosím, napsat, co konkrétně by mělo foto obsahovat? Mejlacz

Mohlo dojít k postupné degradaci radia. Toto může být způsobeno umístěním blízko železobetonové zdi. Jedná se mi o fotku umístění aby bylo vidět jak daleko je od zdi a jaké bylo nastavení antén. Případně pokud se podezření potvrdí tak bude asi třeba zaslat, nebo donést router do centrály cz.nic

Ok, vyfotím doma nějak, i když to moc dobře asi nepůjde. Není to zrovna na fotogenickém místě. Ale router je od zdi vzdálený cca 20-30cm, antény natočeny spíš směrem ke zdi.