Vlany z Mikrotika na Turris a zpět :-)

Ahoj mám takový problém a už opravdu nevím jak dál. Řešil jsem tento problém i se síťařem místního providera a bez úspěchu. Dle obrazku je prvním routerem MIkrotik a pak turris jsou to dvě sítě. A já bych potřeboval nastavit mikrotik tak aby poslal WAN z mikrotiku (eth1) přes vlan do turrise (na mkt eth2) a turris ten vlan přijal jako WAN. A potom aby Turris poslal po tom samem kabelu vlanu zpět která bude obsahovat LAN turrise (192.168.1.0/24) a uplně bych dostal fuč síť 192.168.6.0/24. Nastavil jsem to na mkt, ale prostě se mi nepovedlo to propojit vubec. OpenWRT není úplně muj šalek čaje. Proto se ptám zde a doufám že mi poradíte. Kdyby to bylo moc nesrozumitelné tak ještě to mohu formulovat jinak :slight_smile:

Předem moc děkuji za odpověd.

VLAN jsou feature na Layer 2 OSI modelu. Vaše VLAN se týkají pouze eth připojených na port nebo do switche na Mikrotiku a WAN portu na Turrisu. Myslím, že na Mikrotiku tudíž musíte mít plnohodnotné Layer 3 routování mezi eth1 (zřejmě jen WAN port) a eth s VLAN do kterého je připojený port nebo switch, do kterého připojujete Turris.

Prvním krokem ke zprovoznění je ping z Turrisu na Mikrotik. eth2 na Mikrotiku nastavte na režim Tagged (protože na něj budou z Turrisu přicházet tagované rámce) ve stejné VLAN jako WAN port na Turrisu. Na Turrisu nastavte WAN port taktéž do stejné VLAN, protože potřebujete posílat rámce s tagem.