UPS pro router TO

Nabíjecí proud 0,5A pro 9Ah baterii není sice moc, ale stačit by to mělo - do plného nabytí by to mělo trvat cca jeden den… kdyby ten nabíjecí proud byl fakt 0,5A a ne více než desetkrát menší :confused:

Škoda, že jsem si toho zdroje na Alze nevšiml předtím (a to jsme se celkem snažil hledat různé alternativy)… vypadá, že má podrobnější dokumentaci a i signály DC OK, AC OK a battery low by se mohli hodit… No teď už je pozdě na to jej vyměnit, tak uvidím, co mi napíší z Mean-Wellu…

Tak jsem zvýšil výstupní napětí na hlavním výstupu na 12,5V a zdá se, že to má přímý vliv na výstup pro nabíjení baterie - napětí na baterii je nyní skoro 12V a nabíjecí proud znatelně vzrostl a je přes 0.3A … což už je jakž takž použitelné…

Takže to vypadá, že nejlepších parametrů by člověk dosáhl při nastavení maximálního napětí na výstupu (což je udáváno 13,8V)… jenže jak potom zajistit, aby Omnia a další zařízení dostali těch 12V?

Jako jednoduché řešení by mohlo být, zapojení dvou diod v sérii na výstup - tím bychom z 13,8V dostali nějakých 12,4V což bych považoval že je ještě v toleranci (a myslím, že při předpokládaném odběru do 5A by s tím nějaké větší diody neměli mýt moc veliký problém…). Jenomže to přestane fungovat ve chvíli, kde se odpojí napájení ze sítě a baterie se začne vybíjet… to potom ta ztráta 1,4V bude příliš znatelná…

Vypadá to, že UPS pro Turris není úplně jednoduchá věc… a možná, že i onen projekt z hackathonu narazil na podobné problémy a proto jsme o něm už víc nic neslyšeli :-(…

Zatím nemám žádné další informace… Ani z Mean-Wellu nikdo neodpověděl … a asi už neodpoví…

Při nastavení výstupního napětí na 12,5V se baterie nabije (podle nějakého levného měřáku z Číny) na cca 60% (12,3V). Nastavit vyšší výstupní napětí se vzhledem k připojeným zařízením neodvážím.

Napadlo mě za tento zdroj zařadit ještě jeden DC-DC převodník (něco jako toto) - který by zajišťoval ze vstupních 10-14V (podle nabytí baterie) na výstupu konstantních 12V… Ale nevím jestli to už není příliš překombinované a šílené… a jestli to nemůže ve výsledku znamenat víc starostí a víc míst, kde může dojít k chybě…

Co zkusit nějakej solar panel, který by měl mít toto vyřešeno. A místo solaru tam připojit adekvátní zdroj. V případě potřeby doladit výstup Step down měničem

1 Like