Updater zada autorizaci

Prosim, muze mi nekdo poradit s jednoduchou veci, a to, jak se poprat s touto hlaskou na uvodni strance forisu: “Updater žádá o autorizaci akcí. Autorizaci můžete přidělit v administračním rozhraní Foris.”

Nemuzu dohledat, kde najit to kouzelne tlacitko Autorizace ve forisu. Kvuli tomu se nechteji instalovat programy z Updateru, napr. Pristupove tokeny.

Diky moc.

Většinou to bývá v sekci Updater … jen se to tam občas neojeví hned, ale je třeba přeskočit do jiné sekce ve Forisu a pak se zase do sekce Updater vrátit a nebo se z Forisu úplně odhlásit a přihlásit se do něj znovu.
Pak se to v té sekci Updater objeví :slight_smile:

No prave ze uz s tim bojuji delsi dobu, ale nikde se to neobjevuje. Po restartu je vsude cisto, Pristupove tokeny zaskrtnuty, tzn. mely by byt dostupne, ale v menu se neobjevi. Pokud zvolim v updateru Ulozit zmeny, vyskoci opet seznam s cekajicimi updaty a sdeleni o prideleni autorizace. Ale zadne tlacitko se neobjevi. Ani po x dnech…

Já měl podobný problém s instalací HaaS na Turrisu 1.0. V sekci Updater se mi opakovaně neobjevila možnost potvrzení. Nakonec pomohl restart routeru.

Pokud se to v administraci nechce objevit tak v /etc/config/updater
config approvals 'approvals’ option need ‘1’
změnit z “1” na “0”
Nekdy se to objevuje po updatu a clovek si nastavi schvalovani ,pak ale router ,po nejake dobe, zjisti ze je jeste pod smlouvou a ty volby skryje.

Díky moc, zabralo to hned!