Update Turris infrastruktury

Dneska se na Turrisím Twitter účtu objevil tweet tohoto znění:


Co konkrétního si pod tím mám představit?

Díky za vysvětlení, co se dělalo a jaké to má či může mít dopady.

Aktualizujeme #Turris infrastrukturu, takže tam může být několik minut dlouhé přerušení na našich webových stránkách až do zítřejšího rána.

1 Like

Jasně … přeložit si to zvládnu také … ale co je myšleno tou aktualizací Turris infrastruktury?
Co všechno je vlastně myšleno pod pojmem Turris infrastruktura?
A co se po upgradu změní (zlepší či zhorší) pro mne, jako běžného uživatele routeru Turris?

To jsem měl svým dotazem na mysli.

Zkracene z pohledu uzivatele to neznamena nic, servery obcas potrebujou maintenance window a obcas dava vetsi smysl se smirit s par minutovym vypadkem nez resit jak to udelat bez vypadku - zas tak kriticky veci neprovozujem.

4 Likes

Aha, díky za odpověď.

Sice v tom případě nechápu, proč ta informace vůbec vyšla, a když už vyšla, proč byla na Twitteru (který chápu jako promo kanál projektu) a proč nebyla zde na fóru (které chápu jako místo setkání uživatelů routeru) nebo případně i na oficiálním webu projektu Turris (www.turris.cz), ale s tím si nelamte hlavu.

Jak už jsem mnohokrát psal, komunikační strategie okolo projektu Turris je pro mne stále jedna velká neznámá a marně se často snažím hledat klíč, kde které informace kolem projektu hledat.

4 Likes

Třeba proto, že to znamená restart stroje na kterém tyto služby běží a tedy pokud se restartují tak se na to fórum nikdo nedostane a tedy nemůže si přečíst, že nemá panikařit, že je vše v pořádku. :wink:

Jak jsem říkal … nelamte si s tím hlavu, je to můj problém.
Ale že by mne napadlo, když nejdou servery Turrisu, fórum ani nic, že se mám podívat na Twitter, jestli se tam o tom něco nepíše, to by mne jako fakt nenapadlo. Ale možná jsem jen sám tak retardovanej.

1 Like