Update NOR na starém Turrisu

Všechno OK, Turris 1.0

Obávám se, že první chybu neopravíme pokud se jedná o chybu getitem, protože jsme ve verzi Turris OS 3.11 nahradili wizard guidem, abychom vám mohli umožnit nové funkcionality a také vylepšit ty současné možnosti během prvotního nastavování routeru, ale pro tuto chybu existuje workaround v podobě restartování routeru, případně přeskočení wizardu.

Co se týče druhé chyby, je to zajímavé zjištění, co jsem se dnes bavil s vývojářem a kolegou (@miska) , který pro vás připravil balíček nor-update, tak této chybě domluvíme.

Děkujeme za nahlášení!

Rádo se stalo. Mě je wizard celkem ukradenej, spíš jsem se chtěl podělit o postřehy :slight_smile:

1 Like

NO tohle mě také zajímá, protože bych si přeskočil zase rovnou na poslední odzkoušený schnapshot na SD s btrfs a bylo by hotovo. Jak to tedy je?

Vyzkoušel jsem na svém Turrisu 1.0 (zmigrovaném na BTRFS … tj. bootujícího systém z microSD karty) tento postup a zafungoval:

  1. nechat proběhnout upgrade NOR (pomocí balíčku nor-update)
  2. provést factory-reset … proběhne boot záchranného systému z NORky, rozbalení originálního obrazu systému NAND z NOR paměti do NAND a reboot systému, kdy původní (nezmodifikovaný) UBoot zavede systém do NAND paměti
  3. přihlásit se do FORIS rozhraní (dostupném na výchozí IP adrese 192.168.1.1), nastavit heslo, projít průvodcem a nechat zupgradovat systém na aktuální verzi)
  4. přihlásit se do SSH konsole a stáhnout balíček pro migraci na BTRFS
  5. zmodifikovat skript pro migraci (tj. /usr/bin/btrfs_migrate) tak, aby obsahoval jen příkazy pro úpravu U-Bootu, nikoli ty pro partitioning a formátování microSD karty a kopírování systému na ní … tuto část najdete až na konci skriptu (začíná návěštím # Setup u-Boot) … ideálně skript zkopírovat, přejmenovat na např. btrfs_migrate_only_uboot a v něm teprve provést odmazání nepotřebných příkazů)
  6. spustit upravený skript … provede modifikaci U-Bootu na podporu multibootu (buď z karty, nebo NANDky) … ale microSD kartu nechá být (tedy zůstane na ní Váš původní systém)
  7. restart routeru, kdy proběhne boot opět z microSD karty a naběhne Váš původní systém

P.S.: Upozorňuji, že toto není oficiální postup a že funguje jen na routerech Turris 1.x zmigrovaných na BTRFS.

7 Likes

No vida, jde to ;). Díky, dobrá práce.

1 Like

Turris 1.0 zmigrovany na BTRFS update NOR bez problemu, factory reset prozatim neplanovan :slight_smile:

Opravili jsme druhou chybu a bude součástí dalšího RC, které bychom rádi vydali v nejbližší době. :slight_smile:

1 Like

Zdravím,chtěl jsem stáhnout a nainstalovat nor-update,abych mohl následně pokračovat Factory resetem
z JFFS2 na UBIFS,ale nevím kde dělám chybu

V%C3%BDst%C5%99i%C5%BEek

Zkuste https://repo.turris.cz/turris/packages/turrispackages/nor-update_6_mpc85xx.ipk

Ahoj stabcz,

můžu poprosit o zaslání diagnostik na naši podporu? Jak na to je popsáno v naší dokumentaci, viz zde.
Tyto diagnostiky nám pomůžou zjistit přesněji, o jaký problém se jedná.

Automatická aktualizace NOR proběhla ve verzi Turris OS 3.11, kterou jsme vydali 10. prosince 2018. Pokud-li jste neměl dlouho zapojený router a máte starší verzi Turris OS <3.11, kterou lze zjistit ve Forisu, případně v souboru /etc/turris-version, tak nám napište na Support a tam to společnými silami dořešíme.

Vlákno zamykám.