Umřel mi Turris 1.1 Pomůžete prosím?

Zdravím,

z nějakého důvodu mi umřel turris (nejspíš nedokončený factory reset). Nejde pingnout, DHCP nepřiděluje a přes USB serial je v Putty jen černé okno.

Jako windows user moc nevím, co s tím mám dělat. Poradíte, jak zpátky turris nahodit?

Díky moc

Vojta Slabý

Pěkný den,

postupoval jste při připojení přes USB dle dokumentace?

Ano, putty jsem nastavil, ale po připojení je terminál prázdný a ani nelze nic psát.

Máte v zařízení SD kartu? Zkoušel jste ji vyndat a příp. spustit obnovu továrního nastavení ještě jednou?

Ano, zkoušel jsem s i bez SD karty, ale turris jakoby se ani neresetoval. Po uvolnění tlačítka resetu led svítí jen bíle jako při zapnutí. Žádná zelená nebo červená.

Pak se doporučuji obrátit na podporu s uvedením všech těchto detailů. Zkušenosti dalších uživatelů tohoto fóra jsou takové, že je možné router přijmout i do o opravy, vyžaduje-li to povaha problému.

Dobrý den,
můžete zkusit tento postup?
https://doc.turris.cz/doc/cs/troubleshooting/sdcard_recovery?rev=1548320612

Přepnutím spínačů na 011010 dojde k nastavení procesoru aby zavedl bootloader z SD karty. Pokud se Vám router ozve, tak je v zásadě vyhráno.
Kompletní zprovoznění bude časově zdlouhavé, trvá to kolem hodiny, a doporučuji mít po celou dobu připojenou sériovou konzoli.

To jsem taky zkoušel. Jediný rozdíl byl ten, že po zapnutí blikala oranžová dioda tuším D26. Ale nevím, jak ve windows nahrát obraz na SD kartu. Jen nakopírovat do kořene asi nestačí, že?

Zkuste použít Win32 Disk Imager download | SourceForge.net případně nějakou alternativu.