TurrisOS 3.6 - dokumentace k novinkám

Mám OS 3.6.1 a OpenVPN není v Updateru ani již přímo položka v menu Forrisu, co dělám špatně?

Aha, už jsem se v zašitém tématu dočetl, že je třeba provést ručně update updateru. Škoda, že tyhle informace člověk neobdrží rovnou s informacemi o update.

U některých starších verzí to nejde rovnou, update updateru provedeme hromadně, takže by se vám to objevilo také …

To já chápu, ale když přijde upozornění na aktualizaci, která přidává určité funkce, tak snad většina uživatelů očekává, že tam ty funkce po provedení uvedené aktualizace budou.

Stačí k informaci o aktualizaci uvést, že pro uživatele starších verzí budou určité funkce dostupné později, případně je třeba ručně provést to a to, a všichni budou spokojeni. Ušetří to spoustu času uživatelům i podpoře. :wink:

5 Likes

Díky, zlepšíme to. Chceme k tomu udělat nějaký newsletter, který budou zájemci dostávat před aktualizací - tento měsíc by to mohlo být ready.

Ono to kdysi i chodilo. Bylo možno si to nastavit ve svém uživatelském profilu na webu Turrisu, který se teď přestěhoval na “project.turris.cz”, včetně informací o výpadcích na svém routeru za předchozí den. Jednoho dne to obojí chodilo přestalo :frowning:

Informace o výpadcích mi stale chodi, snad i nejaky newsletter.

Jo, informace o výpadcích mi také začaly zase opět chodit … tentokrát zase pro změnu 2x. Každé ráno cca v 8:42 na mne čekají dva úplně stejné maily s informací o výpadcích za předchozí den. Mám to, co jsem chtěl mít. Nejdřív jsem si stěžoval, že mi nechodí nic, tak teď se mi toho dostává dvojnásobnou dávkou. :slight_smile:

Ale newslettery mi stále žádné nechodí … narozdíl od kolegů jsem nedostal ve čtvrtek ani informaci o distribuci verze 3.6.2

Ano, upozornění o výpadcích mi taky chodí dvakrát, nevím proč. Co se týče newsletteru, koukám že mi jen chodí něco jako toto:

News announcements

• dhparams: fix symlink creation to fix OpenVPN plugin
• util-linux: fix building of some parts and dependent packages
• luci-app-statistics: mark configuration files as such to prevent overwriting
• vixie-cron: included empty currently needed directories

Asi se v Turris teamu řídí pravidlem mé babičky, kterým mě vychovávala ke slušnému zdravení, tj. lepší dvakrát než vůbec. :slight_smile:

1 Like