Turris OS 3.9.6 je venku!

Dobrý den,
děkujeme za upozornění - o chybě víme.

Jedná se o harmless (neškodné) upozornění.
@miska to má v TODO listu, aby se to při příští aktualizaci neobjevovalo. :slight_smile:

1 Like

Také hlásím, že vše jede jak má. Turis 1.0 s BRFTS.

Zdravim, taky u me vse bezi ok. Akorat se mi po kazdem updatu rozhasi mountovani disků a musim si chvilku hrat s fstab a parkrat odpojit disky…pak uz to bezi do dalsiho updatu v pohode. Mate v planu, na pristi update, opravit mountovani v luci ?

Můžete specifikovat ty problémy?
Já například problém nemám, Turris 1.0, dva disky, mount bez problému.

Mam dva usb disky jeden pripojen jako /disk a druhy s lxc kontejnery jako /srv … Ten druhy je zepredu v usb 3.0 a po updatu se vzdy nechce pripojit ikdyz v fstab je nastaven spravne a oba jsou mountovany podle uuid. Takze vzdy laboruju a zatim jsem neprisel cim jsem to vyresil. Proste se to po par pripojenich a odpojenich a restartu chytne a pak uz to do updatu jede jak ma. Nic hroznyho akorat na to vzdy zapomenu :slight_smile: Turris 1.1 btrfs

Edit: ted tu na foru ctu ,ze se par lidem usb po updatu seknuly a muselo se uplne odpojit napajeni(jen restart nepomohl). U me se mozna sekne jen usb3.0 radic ,protoze napajeni jsem nakonec vzdy taky odpojil.

jen pro statisticke ucely - Turris 1.0, BTRFS … po vcerejsim pokusu o update na 3.9.6 jsem zpet na UBIFS a 3.8.2.1 :slight_smile: - v blkid kartu vidim, ale turris z ni nebootuje … do vecera popremyslim jak to nejlepe vyresit … asi nova karta - nova migrace a potom prenos dat ze stare karty … :frowning:

Mohl byste, prosím, připojit sériovou linku a zjistit, proč Turris nenabootuje z microSD karty?

muzu, to by nemel byt problem … ale vymenu karty jsem stejne prilezitostne planoval, takze nejdriv zkusim zjistit proc a az potom ji vymenim … pokud bude doma konstelace tak zkusim i ty USB porty s tou seriovou linku, kdyz to budu mit rozdelane :slight_smile:

Tak mam ten vypis bootovani - kam to chcete ? Router je funkcni tak ho zatim nechavam tak jak je a jsem ochoten “laborovat” …

tipuju, ze podstatne je zde :
.
.
.
reading zImage
** Unable to read file zImage **
wdt status 00000003
UBI: attaching mtd2 to ubi0
UBI: scanning is finished
UBI: attached mtd2 (name “mtd=0”, size 256 MiB) to ubi0
.
.
.
EDIT: jeste tam je casto … I2C: Error, wrong i2c adapter 2 max 2 possible

USBcka momentalne funguji, takze ke kauze USB nic nedodam …

tak budu pokracovat v “samomluve” :slight_smile: nic vic jsem tam nevycetl proc ten zImage nenacte a tak jedine co mne napada ( mimo chyby na karte ), ze jsem byl mozna moc aktivni a restart provedl moc brzo a zImage se nestihl kompletne ulozit na kartu - i kdyz jsem restartoval az po prijeti mailu a z forisu … vzpominam, ze u vetsich aktualizaci byl v minulosti problem s moc rychlym restartem …

kazdopadne je v turrisu nova karta ( i baterka ) a provedl jsem cely proces migrace znovu na novou kartu - provadeno pres seriovou linku tak mam i cely log a ted se pokusim prenest system z puvodni karty na tu novou - preci jen uz tam mam par zmen oproti nand verzi.

Kdyz uz jsem se v tom vrtal tak jsem zkusil update nand z 3.8.2.1 na 3.9.6, ale ten pada na nedostatek mista pri rozbalovani baliku tak zatim zustavam na 3.8.2.1 v nand a 3.9.6 na SD.