Turris OS 3.7 release

Moucha již byla chycena :slight_smile: Oprava již je venku :slight_smile: Nyní můžete všichni vesele testovat :slight_smile:

Vejce nebrat, raději zeleninu :smirk:

4 Likes

Bral jsem Omnii s NAS boxem na obhajoby u státnic a vtipný spolužák mi řekl, že jsem to měl osadit disky, aby to v případě nutnosti nadělalo větší škodu. Snad se nikdo takový na konferenci neobjeví, rozhodně bych nechtěl být v místě možného dopadu.

1 Like

Já myslím, že tentokrát budou mít slečny u registrace bezpečnostní rám a budou nás osahávat … tj. žádné takové nebezpečí nehrozí.

1 Like

Jednou jsem se šel podívat do britského parlamentu a tam to osahávání nestálo za moc… Ostraha u checkpointu si na každého návštěvníka navlékala nové velké oranžové gumové rukavice, až jsem se bál, jak moc hloubková ta kontrola bude :slight_smile: Z Británie mám ještě dobrou fintu: toust s výraznou rybičkovou pomázánkou umístěný do zavadla, zkrátí jeho kontrolu na nezbytné minimum :slight_smile:

1 Like

všechny balíky ucollectu se mi po poslední aktualizaci odinstalovali a Odesílání dat z uCollectu je Offline
Odesílání firewallových záznam je Offline. To je záměr nebo se něco něčemu zase nelíbilo :slight_smile:

Zkontrolujte si nejprve ve Forisu (v nabídce Updater -> Sběr dat pro project.tuuris.cz), zda-li je volba zaškrtlá.
Vím, že tu někdo před časem psal, že výchozí nastavení je “odškrtnuto” nu a pak se postupně všechno deaktivuje.

Ano, potvrzuji, v základu je vypnuto.

To sem tam asi nemel ,mám modrej. Hodil sem tovarko a ted cekam az mi provider zmeni mac adresu,protoze sem ji mel naklonovanou ze staryho routeru a ve forisu klonovani hodi chybu. To ze to jde v luci mi doslo az potom co sem to nechal zmenit :slight_smile: takze ted jsem mrtev :slight_smile:

Tak ted po tom co se to konečně povedlo probrat z továrka koukám ,že tam to zatržítko vážně je, takže se to nejspíš po aktualizaci odškrtlo …docela vymrdávka :slight_smile:

Mac adresu lze na WAN rozhraní změnit i ruční editací konfiguračního souboru /etc/config/network (viz dokumentace k OpenWrt - option name macaddr).

No, ona je ta situace malinko složitější. Před aktualizací na verzi TurrisOS 3.7 RC se to chovalo tak, že tato volba nebyla vidět v kombinaci starý modrý Turris 1.x a nový updater-ng na něm.

Předpokládám, že od verze 3.7 to již bude vidět, jinak jdu vážně pro ta rajčata! :slight_smile:

JJ nakonec jsem to našel a změnil ale oni se ještě u providera překlikli a dali mi tam jinou takže jsem tam volal znovu :slight_smile: Ted se snažím rozběhat openvpn přes ten foris (dřív sem to měl ručně ) a nějak se mi to nelíbí …hlavně že nikola a ucollect už běží hrát si s tím budu až zítra …už mě to nebaví ¨

1 Like

Právě vyšla další RC verze 3.7, tak stahujte a referujte…

Další RC? Nějak si moc nevěřej! Začínám mít z té deploy verze čím dál tím větší bobky!

@Vaclav tu někde uváděl, že dnes vyjde poslední RC a v pondělí final-verze.

EDIT: jo, tady…

To není otázka víry. Je jen dobře, že když jim selhaly testy, tak dělají další iteraci ladění a testování. Není důvod někam spěchat…

2 Likes

Snažíme se chyby odladit v RC verzi, než je řešit ve finální release. Malý krok pro lidstvo, ale velký pro nás :slight_smile:

2 Likes

OK, rád si na tu bezchybnou deploy verzi počkám

2 Likes

Takty si rád počkám na odladěnou deploy verzi.:innocent:
Jen se zeptám: Zkouší se také bezproblémová instalace? Aby to zase nepřemazalo soubory s nastavením (např. Luci “Vlastní příkazy” přepsání základem co je v instalačním balíčku), popřípadě ty uživatelem upravené při instalaci někam zazálohovalo, když proběhne instalace bez vědomí uživatele?

2 Likes