[Turris OS 3.11] Turris 1.x: nedostatek místa (No space left on device)

Zdravím, nevím jestli píšu do správného fóra… od včerejška nebo tak nějak mi starý modrý turris začal posílat tyto maily:

Updater failed:
string “transaction”:323: string “backend”:485: Stage 2 unpack of data failed: tar: write error: No space left on device
gzip: write: Broken pipe

Místo tam fakt není:
Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
ubi0:rootfs 227420 225956 1464 99% /
tmpfs 1035756 20260 1015496 2% /tmp
tmpfs 512 0 512 0% /dev

Nic zvláštního jsem tam ale neinstaloval nebo tak. Je tu třeba python, nevím jestli ho můžu odstranit, dočasně. Nebo respektive co mám dělat, aby ten update proběhl…

Ahoj, mam stejny problém

Oznámení o chybách

Updater failed:

[string “transaction”]:323: [string “backend”]:485: Stage 2 unpack of data failed: tar: write error: No space left on device

gzip: write: Broken pipe

Pokud jste migrovali na btrfs, tak si zkontrolujte Schnapps…
Zkontrolujte si, kolik vám Schnapps udělal záloh.

https://doc.turris.cz/doc/cs/howto/schnapps

Měl jsem podobný problém (opakovaně) a byl způsobený zálohami, které udělal Schnapps. Nakonec jsem se Schnappsu musel úplně zbavit.

Já se obávám, že tam žádnej šnaps nemám…

root@turris:~# schnapps help
-ash: schnapps: not found

A taky jsem vědomě nikam nemigroval, router routuje někde na skříni a nikdo si ho nevšímá (tedy nikdo z jeho fyzického okolí).

Děkuji za úpravu tématu (je to asi pravda), nicméně - sekundární dotaz zní, jak takový BFU pozná, že se jedná o pokus updateru o update na OS 3.11 (z čeho?).

Updater se dál snaží, ale marně…
Chyba z 12. 12. 2018 04:12:57
Updater failed:
[string “transaction”]:357: Error opening journal: No space left on device

Výpis v OP ukazuje ubi0:rootfs, tedy žádné btrfs.

1 Like

Taky mi to neslo, zazalohoval a smazal jsem /usr/lib/python2.7 a update pak uz prosel.

Hm, já to teda zkusil, ale moc místa se neuvolnilo a stejně to neprojde.
Co se ještě dá smazat?
Smazal jsem logy, pak nějaké různé asi-temp-soubory od toho nedoběhlého updatu (po každém pokusu tam zůstane busybox nedorozbalený. Nějaké nápady?

promaznul bych jeste /usr/share/updater/unpacked

Tohle zabralo. Díky moc.
Po instalaci se Turris sám bez ptaní rebootoval.

turris311

Jo díky, u mě to taky pomohlo.

Mě to bohužel pomohl ale jen do příštího pokusu o auto update. Vždy se stane to, že není žádné místo v úložišti a přestane jít DNS. Po promazání “unpacked” a restartu vše naběhne.

V tom pripade je si ten nejlepsi cas na https://doc.turris.cz/doc/cs/howto/btrfs_migration :).

BTW stalo se mi ze prestal fungovat Foris a Luci. Po tom co jsem smaznul stary Python, tak v /usr/bin/ zustaly linky python a python2 na stary Python2.7. Takze jsem je jen prelinkoval na Python 3.6 a Foris i Luci opet bezi.
Kazdopadne 8GB SD karta uz je pripravena a po Vanocich bude migrace na BTRFS.

Sem to asi nepatří, ale v tom how-to nevidím jedno pro mě důležité ujištění - konfigurace zůstane zachována po migraci?

No a ještě: mě po updatu a nějakém dalším off/on restartu (vynuceném tím, že “to nějak přestalo routovat ty internety” a kabel byl blíž než ssh) - přestalo vidět disk v USB vpředu. Prostě jako by tam nebyl. V logu není myslím vůbec nic. Několik restartů, ujištění se, že jinde disk vidět je. Tak jsem to zastrčil do zadního USB a ejhle, tam to vidět je. V nějaké vedlejší diskuzi se řešilo cosi s mountd a jánevímčím (jsem bfu). V tomto se něco změnilo po updatu, co by mohlo vyvolat stav, že USB disk přestane být detekován?