Turris OS 3.10.4 vydán!

Drazí uživatelé Turrisu,

vydali jsme Turris OS 3.10.4! Obsahuje převážně opravy (i bezpečnostní) a pár aktualizací. Celé poznámky k vydání jsou následující:

  • owfs, ustream-ssl, nextcloud, nginx: aktualizace
  • knot-resolver, kernel, hostapd: bezpečnostní aktualizace
  • haas-proxy: aktualizace, víc možností logování a omezení zdrojů
  • storage: drobné opravy a vylepšení
  • transmission: aktualizace a možnost vlastního webui
  • pakon: oprava upozornění na nová zařízení a použití IDS módu ve výchozím stavu

Pokud narazíte na nějaké problémy, tak nám dejte vědět, ideálně do anglického vlákna.

Pokud byl Domoticz rozdelen na verzi s Turris Gadgets a Openwrt verzi, probehl i update verze s Gadgets nebo zustala ta puvodni stara verze ?

Stará a nová mi teď nefunguje.

Prosím o radu, jak uvest Domoticz zpet do provozu. Nahodil jsem ho podle standartniho postupu, bohuzel mi nebezi. Dekuji.

Zruš instalaci domácí automatizace ve Forisu a stáhni si balíček od linkera. Je v tématu pokračování turris gadgets nebo https://github.com/trusnak/domoticz-turris/releases

To není moc řešení. Rádi bychom se na to podívali, ale “nefunguje” je velmi široký pojem.
Mohli bychom Vás poprosit o více informací, co přesně nefunguje a nejlépe nějaký debug/error výstup z domoticz

a jake jine reseni zvolit,kdyz verze v turris repo je stara a nestabilni a ta nova od linkera je stabilni a hlavne v ni chodi xiaomi smart home ? reseni je aktualizovat balik v turris repo…

Ta verze, kterou buildil linker se nachází v našem repozitáři jak pro Turris 1.x, tak pro Omnii.

domoticz_3.8153

a je také možné najít starší verzi domoticz, která podporuje Turris Gadgets

domoticz-turris-gadgets_2.2563

Nejnovější verze domoticz 4 vyžaduje python3, který není lehké vyaktualizovat a v tuto chvíli pracujeme na tom, aby náš software jako je např. Foris běžel na python3.

Diky za info. Drive mi tam ta domaci automatizace ve forisu vzdy hodila starou verzi domoticz, takze jsem to dlouho nepouzival a instaloval rucne balik od linkera,ktery podporuje i Turris Gadgets ,takze by tam ta stara verze byt vubec nemusela.

Domaci automatizace porad instaluje verzi turris gadgets, protoze porad existuji uzivatele kteri doma turris gadgets maji. Pro ty take nadale existuje stary balicek domoticz-turris-gadgets. Pro ostatni mame novejsi balicek domoticz.

o to prave jde…novejsi verze domoticz_3.8153 od linkera normalne Turris Gadgets podporuje, takže se klidne muze instalovat tato a ne ta 3 roky stara verze 2.2563. Gatgets pouzivam a linkeruv build s tim funguje perfektne a stabilne uz cca rok.

Taky jsem nainstaloval. verze openwrt neobsahuje jablotron dongle a nedařilo se mi zprovoznit dle mého přání.

Pakoň Vám funguje z příkazové řádky?
https://doc.turris.cz/doc/cs/howto/pakon#prikazova_radka

Ta na kterou jsem daval odkaz obsahuje podporu Gadgets a funguje bez problemu (Turris1.1)

Bohužel ne. Zkoušel jsem vytvořit databazi, ale vyskočila mi tato chyba.

Prosím o radu. Po této aktualizaci se mi na všech počítačích přestaly zobrazovat zařízení v síti. A to jak ve woknech tak v linuxu. Nevidím ostatní počítače, NAS, ani raspberry. Pokud chci nasdílet adresář v NAS, tak to jde. Musím ale celou cestu vypsat. Nejde to vyklikat. Již nasdílené adresáře vidím. Zřejmě to souvisí se sambou. Co s tím.
Dík

Jsem na tom s Pakoněm stejně, jen s tím rozdílem, že z příkazové řádky funguje.

Muj Pakon ve Forisu nahlasi chybu, a pres prikazovou radku zobrazi posledni zaznam presne pred aktualizaci na 3.10.4 (tedy 4 dny stary) od te doby ani ťuk.

Ano, mám to stejně, děkuji za upozornění, zkontroloval jsem to moc zbrkle :frowning: . Poslední údaje mám z 15.8.

Děkujeme za nahlášení. Podíváme se na to, kde by mohla být chyba, ale do verze Turris OS 3.10.5, kterou chceme vydat velmi brzy se to již nedostane. Zaměříme se na to ve verzi Turris OS 3.10.6.