Turris OS 3.10.3 vydán

Drazí uživatelé Turrisů,

právě vydali 3.10.3. Většina změn je minimální, hlavním důvodem tohoto vydání je aktualizace Unboundu která si lépe poradí s rozbitými DNS servery Microsoftu. Čili změna se dotkne hlavně majitelů Turris 1.X. Ale i pro majitele Omnií máme drobné opravy. Celé poznámky k vydání jsou následující:

  • nextcloud: aktualizace
  • pakon, storage: drobné opravy
  • kernel, unbound: aktualizace a drobné opravy

Pokud narazíte na nějaké problémy, dejte nám vědět, ideálně do anglického vlákna.

1 Like

Už se zase WiFi nepřipojí na internet… Při updateu 3.10.2 se WiFi na internet připojilo…

U mne to dopadlo dobře (i přes chybu a teď je mi jasné že jen v zobrazení do kdy se čeká na schválení) po 5-ti dnech čekání na schválení se instalovalo samo, a tím se přestaly odesílat i nesmysly ve statistikách uložené v project.turris.cz pro můj router.
Jen mi stále vyhazuje chybu stránka /foris/config/main/wifi/ ač už je to dávno co jsem to hlásil.

I ve verzi 3.10.3 pokračuje můj problém (a nejsem sám) Mountd spamming the system log about missing sda serial.
Co s tím?

Omlouvám se, pokud se to už řešilo, nestíhám fórum detailně sledovat, ale tohle se stalo jak? A jak to opravím?

Víme o tom a pracujeme na řešení.

1 Like

Pomohlo mi restartovat uCollect process.