Turris OS 3.10.3 v RC

Drazí uživatelé Turrisů,

právě jsme do RC vypustili vydání 3.10.3. Většina změn je minimální, hlavním důvodem tohoto vydání je aktualizace Unboundu která si lépe poradí s rozbitými DNS servery Microsoftu. Čili změna se dotkne hlavně majitelů Turris 1.X. Ale i pro majitele Omnií máme drobné opravy. Celé poznámky k vydání jsou následující:

  • nextcloud: aktualizace
  • pakon, storage: drobné opravy
  • kernel, unbound: aktualizace a drobné opravy

Pokud narazíte na nějaké problémy, dejte nám vědět, ideálně do anglického vlákna.

Po instalaci RC 3.10.3 Turris 1.0 chodí notifikace na mail nově připojených zařízení.
Lze to vypnout? Hledal jsem třeba v user_notify a nic jsem nenašel.

Dále bych navrhoval přidat do Forisu “tlačítko” na smazání pakon.db

Jinak to vypadá že vše funguje. Díky.

EDIT: detekci nových zařízení ve Forisu NEMÁM zapnutou.

RC zatím bez problémů, dalo by se trochu rozepsat o tom, proč u Turrise nejde přejít na knot ? :slight_smile:

1 Like

TurrisOS 3.10.3 RC nainstalováno na můj Turris 1.0

Zjištěn problém ve FORISu (verze rozhraní 97.13), konkrétně v záložce WiFi, kde se smrskly QR kódy u jednotlivých WiFi karet (mám upgrade balíček … tj. dvě WiFi karty) na malé a skoro nečitelné obrázky.

Otestováno v několika prohlížečích (konkrétně IE, FireFox, Chrome a Opera), všechny v aktuálních verzích a ve všech je chování totožné.

U mě žádná změna, kliknu na ně, zvětší se, kliknu znovu, zmenší se. Jsou funkční a čitelné.

Aha, tak to je nějaká novinka ve změně funkčnosti či chování … donedávna byly ty QR kódy rovnou ve “velké” velikosti napravo od výběrových menu a formulářových polí.

Pak je asi všechno v pořádku (krom toho, že by mě vůbec nenapadlo, že mám na ten malý a zmršený obrázek kliknout, abych dostal funkční a nezdeformovaný QR kód) :slight_smile:

Díky, @commar

Donedávna byla ta architektura nepodporovaná jednou závislostí (luajit). Teď (mně osobně) zatím není jasné jestli to nebude viset ještě na něčem jiném.

1 Like

Ve FORRISu mi zmizela v menu OpenVPN možnost smazat Certifikační autoritu

Před malou chvíli vydáno další RC.

Changelog:
Unbound: přidán zpět unbound.pid
Storage plugin: menší opravy

Chybu, co hlásil @commar jsem předal vývojáři, který se na to podívá.
@Twinkie: podíváme se na to.

Děkujeme za zpětnou vazbu a že nám pomáháte zlepšovat Turris OS. :slight_smile: