Turris OS 3.10.1 vydán!

Drazí uživatelé Turrisu,

právě jsme vydali opravné vydání 3.10.1.

Nejedná se o žádné velké změny, ale pouze opravuje některé chyby. Jsme si vědomi, že se mohou vyskytovat problémy s IPv6 (odhcp6c) a odesíláním dat z uCollectu na jejich řešení intenzivně pracujeme.

Poznámka ohledně přidaných způsobů získání IPv6, víme že to zdaleka není ta ideální cesta - nejlepší by bylo kdyby ISP přestali žít v minulosti a přešli na IPv6, bohužel ale mnoho našich uživatelů je v zajetí ISP, kteří se odmítají zabývat současností a bohužel musí záviset na těchto protokolech.

Celé poznámky k vydání jsou následující:

  • foris: podpora 6in4 a 6to4
  • foris: možnost zvolit si protokol u VPN
  • kernel: aktualizace a přidán UAS ovladač
  • foris-pakon: různé opravy a vylepšení kompatibility
  • odhcp6c: oprava chování po aktualizaci
  • netmetr: oprava synchronizačního kódu

Jako obvykle, pokud narazíte na nějaký problém, dejte nám vědet, ideálně do anglického vlákna.

Dobrý den,
tak Pakon v IE11 beze změny (viz můj příspěvek Pakon ve Foris a IE 11).
Edit:
Edge - funkčně OK, akorát z přesýpacího sluníčka je jen polovina na monitoru úplně vlevo - prkotina.
Firefox - datum a čas jsem musel napsat ručně a “sluníčko” přemýšlí a přemýšlí a přemýšlí…nic víc. Tlačítko “Apply” stále šedé.

Po upgrade na 3.10.1 u Turrisu 1.1 mi přestal fungovat na W10 OneDrive a Microsoft Store. Po vypnutí lokálního DNS resolveru a po použití DNS providera vše funguje. Má někdo stejný problém?

po posledním update fw je nefunkční tlačítko Apply changes v modulu Pakon…

Po posledním update firmware mám nefunkční aplikaci v mobilu, hlasí připojování, ale nikdy se nepřipojí…

Po poslednim update Firmware dostávám následující chybovou hlášku:

Updater failed:

[string “backend”]:1172: [string “backend”]:1163: Failed to lock the lock file //var/lock/opkg.lock: Resource temporarily unavailable