Turris Omnia - RTROM01 stále stará verze 3.6

Dobrý den, mám Turris Omnia - RTROM01 a stále je tam verze 3.6 již více jak 3/4 roku a občas se tam objeví hláška:

Error notifications

Updater failed:
[string “transaction”]:345: Unfinished journal exists

Co s tím?

https://forum.test.turris.cz/t/problemy-s-updatem/4726/3?u=pepe

Restartoval jsem to, dokonce již i několikrát vypnul a je to tam vždy po nějaké době opět znova a nepřejde to na vyšší verzi… mám udělat https://www.turris.cz/doc/en/howto/omnia_factory_reset - LED 4, to jsem nalezl s využitím Google…

Spustil jste v Terminálu (PuTTY):

opkg-trans -j

?

Nikoliv nepoužívám Windows, ale Mac - máte na to návod?

Terminal.app (je standardni soucasti OS, v /Applications/Utilities/) a v nem prikaz ssh (je standardni soucasti OS). Tedy vicemene stejne jako v Linuxove konzoli.

No journal to recover

Tak zkuste spustit v Terminálu:
updater.sh

Moc děkuji, zkusím, ale čekal jsem, že je to vyladěno a user friendly, easy to use or understanding, ale bohužel jsem se zmýlil po tom co to bylo presentováno jako zařízení, na které se bude prášít, jako tomu bylo u Novellu 3.2, kdy server našla po 11 letech uklizečka a stále běžel a společnost nevěděla, kde má data uživatelů…

No, tady se Vám to zařízení připomíná co druhý update, aby jste na něj nezapomněl, kde ho máte. To jsou ty přídavné bezpečnostní funkce, které očividně Novell ještě neměl implementovány! :slight_smile:

1 Like

No mě se to právě od zakoupení nepřipomínalo vůbec, ale nechalo to verzi 3.6. Novell se sice nepřípomínal, ale dělalo se vše automaticky, včetně update… podobně jako nyní můj Apple notebook

V té době ten systém asi moc neaktualizovali ne? :smiley:

1 Like

Je to bývalý OpenSuse, tak jako tomu bylo u Linuxu v roce 1993…

No jasně … SuSE firmu Novell před časem koupila

Ne, to tedy neaktualizovali, nebylo to totiž zapotřebí.

Turris také routuje ve verzi OS 1.0 dodnes. A dokonce má v takové verzi i potenciálně nové featury. Třeba čínský botnet.

3 Likes