Turris nevyužívá plnou rychlost linky pro upload

Ano zkoušel. Fyzicky jsem pak kabel vstupní linky strčil do zdířky LAN1, což už tedy jde přes switch-chip. Snad si tedy rozumíme.
Mohl bych zkusit ještě třeba některý z LAN2-LAN5 (jestli to půjde), to by mělo jít přes port 0, LAN1 jde přes port 1.

Tak jsem to zkoušel celé přepojit a stejný výsledek. Přepojil jsem WAN i na port0 (eth1) a zkoušel jsem pro vstupní linku LAN2-LAN5. Zároveň jsem LAN přepojil jak do eth0 tak do eth2 (společně i každý zvlášť).

Na zkoušku jsem vypnul i veškeré sledování a odesílání statistik. Také bez úspěchu.

Ještě poslední možnost, vezmu Turris někam jinam a uvidím, jak se bude chovat v jiné síti, s jiným připojením.

Nezaregistroval jsem, jestli byl zkoušen jiný propojovací kabel ethernet

Ano byl, v kabelu problém není.

Vlastím Turris 1.0 a takový problém nemám, neměl jsem ani na VDSL od O2, ani na UPC, všude mi to jede na maximum :-/ To je fakt zvláštní!

Ano, je to zvláštní, proto ještě zkusím Turris na jiných konektivitách a uvidím.

Ahoj, řeším to samé.
Po té co mi update před měsícem “opět” udělal z turrise1.0 cihlu, řeším ty samé hodnoty. Z turrise speedtest-cli cca 78/82mbit, skrz 70/6 apod. (Skrz lan-turris-wan pingama protlačím 250mbit/s na mikrotika za ním)… (Po druhém bricku) jsem již přešel na sdkartu a BTRFS - nemůže být problém zde?

Vyřešili jste tento problém nějak? opětovanej reset do továrního a testy a testy dělat nemám chuť. Rád bych, aby chvilku fungoval internet bez výpadku :smiley:

Tak jsem zkusil flushnout všechny tabulky iptables (předtím nastavit polici na accept), zkusil jsem změnit tc qdisc, povypínat některé nepotřebné procesy a nic. Pak jsem googlil jak jej SW uvést do továrního nastavení a nelze, pokud si nenamigrujete nenastavený turris na btrfs-sd. Schnappchat rollback 1 taky nepomohl. Tak jsem šel a nelibě router vyndal z racku, vyndal sdkartu, ze které jsem před měsícem flashoval turris po aktualizaci, která z něj udělala cihlu, a nejdříve nastavil na stole bez WAN (to bohužel nezvládnul a skončil na kroku 5 buga timeserveru a odmítal se po “skip-wizardu” updatovat)… Takže znova reset, odnést do racku, připojit lan i wan, znovu nastavit, zaupdatovat - to už šlo docela rychle…

Konečně
První test - ty samé hodnoty… rychlý test upload přes ssh do turrise 2mbit/s
Druhý test- speedtest.net+rychlost.cz do internetu cca 1.7mbit/s.

Jsem nadšen… Takže ho teď zas poběžím vyndat z racku (a upload turrise urychlým hardwarovou akcelerací volným pádem z 12. patra) a všechny služby, které tam běžely budu muset něčím nahradit :frowning:

U mě je problém trochu jiný. U mě komunikace LAN <-> Turris je OK. Mám problém s uploadem ven. Ikdyž měřím upload přímo na Turrisu, je to špatné, když na vstupní linku připojím přímo notebook, je to OK. Viz mé předchozí příspěvky.
Už pomalu začínám podezřívat i providera, že nějak blokuje upload z Turrisu, když jiná zařízení fungují (změnu MAC adresy jsem zkoušel).

Vyresil nekdo ?
Objevil jsem stejny problem pred par dny, wshaper vyply, sqm vyply upload 0.89mbit namisto 40 namerenych kabelem naprimo, stejny kabel jsem preklikl do lan a sem na max 1mbit. Zkouseno jinym kabelem a jinym pc, speedtest na turrisu ukaze tech 40 ale na lance uz ne

Zkuste odinstalovat pakone a surikatu. Nekdo tu timhle resil problemy s rychlosti…