Turris mobile app - Android

Myslím, že jste nic podstatného nepřehlédl. Ale je to jen první verze aplikace … tak snad to s ní nedopadne jako s její desktopovou sestřičkou.

2 Likes

Nejak mi chybi ve Foris moznost si vygenerovat token. Ne ze bych ho nejak urgentne potreboval, jen me to dnes prekvapilo (kdyz jsem se do forisu po dlouhe dobe kouknul).
Prosvihnul jsem neco?

Máte zapnutý Access tokens userlist?

Velmi pravdepodobne nemam. Muzete me nasmerovat kde to mam zkontrolovat/zmenit?

Ve Forisu v záložce Updater. V seznamech balíčků tam zatrhněte “Přístupové Tokeny”.

Aha, tak to zaskrtnute mam. (odskrtnu/zaskrtnu znova otocim updater) a uvidime. Ja jsem cekal nejaky /etc/config/xxxx.

Tak si prosím ověřte, že máte nainstalovaný balíček foris-tls-plugin. Pokud ne tak mi prosím zašlete updater konfiguraci (/etc/updater/conf.d/*).

V tom(foris-tls-plugin) byl ten zadrhel. Diky.

Ahoj, po upgradu na 3.11 zmizela ve Forrisu položka - Přístupové tokeny. Nepomohlo ani přeinstalovaní balíčků přes Forris. Balíček foris-tls-plugin nejde nainstalovat. Aplikace v Androidu se nepřipojí na router.
Nevíte, kde je problém? Co chybí doinstalovat?
Díky.

Jak tak koukám do repozitáře tak plugin chybí, buď je to tím přechodem celeho forisu na novější python a nebo je to další služba co se už vpodstatě zrušila (jako Majordomo). Protože bez toho pluginu se nový klienti nepřihlásí.

@Pepe Ten plugin (foris-tls-plugin) ještě nikdo nepřepsal, nebo to je další služba která se bude rušit? Je v plánu nějaká náhrada?

Pro úplnost, aby to nezůstalo bez odpovědi:
https://www.turris.cz/cs/novinky/seznam-novinek/redesign-android-aplikace/

Tak snad se konečně pomalu blíží nová aplikace :blush:

Nova aplikace asi neprisla, nebo jsem ji nenasel. Bohuzel QR kod z MOXu prohlasi soucasna aplikace za neplatny. Skoda, chtel jsem si k T. 1.0 a Omina pridat i MOX, ale asi to nepujde…

1 Like

Mobilní aplikaci lze používat prozatím pouze s operačním systémem Turris OS 3.x tedy pro Turris 1.0/1.1 a Turris Omnia. S tím, že se již ve Forisu nenachází záložka Přístupové tokeny, protože ve verzi Turris OS 3.11 došlo k drobnému redesignu a vylepšení webového rozhraní Foris, které byly původně vytvořeny s ohledem na Turris OS 4.0 a Turris MOX. A proto je potřeba vytvořit QR kód pomocí příkazové řádky dle návodu.

Ve verzi Turris OS 4.0 najdete záložku Přistupové tokeny, ale bohužel to není kompatibilní s aktuální verzí mobilní aplikace. Jakmile bude něco nového ohledně mobilní aplikace, tak se to dozvíte.

2 Likes

Děkuji za odkaz na návod!

Tak bohužel jsem neuspěl,
find / -type d -name nuci ani find / -type f -name new_client nic nenajde, nuci je uvedeno v popisu balíku foris, který instalován je ve verzi: 100.2-3.6-1.0 .

Bude už konečně fungovat mobilní aplikace s aktuální verzí FW ?
QR kód se stále nedaří načíst.
Je to strašně nedotažené.

Co jsem pochopil, tak už nikdy fungovat nebude. Stejně jako Spectator.

2 Likes