Turris mobile app - Android


#1

Dnes jsem si stáhl a zprovoznil mobilní appku. Největší porod bylo její spárování … ve Forisu jsem si dal zobrazit QR kód, který se v příslušném poli v mobilu tak zdeformoval, že nebyl pro appku čitelný a registrace se nepodařila. Takhle jsem s tím laboroval asi 10 minut, až mě napadlo stáhnout QR kód ze stránky Forisu do grafického programu jako obrázek a tam jej zdeformovat tak, aby byl pro aplikaci čitelný (vodorovně jsem jej roztáhl na 120%). Napoprvé jsem to nestihl (QR kód expiruje za 30 sec.), ale napodruhé jsem zrychlil a podařilo se.


Too much of socat
#2

Instalace naprosto bez problémů vč. skenu QR kódu z Forisu - mobil “šunka” iGET Blackview A5 - Android 6.0 Marshmallow - aplikace šlape bez problémů.


#3

Už ji také několik dní mám a na mém starém Nexus 4 android 7.1.1. proběhlo vše bez problémů, na tabletu Lenovo s8-50f Android 5.0.1 se zatím nepodařilo, skenování v tabletu nefunguje, buď je čtverec celý zelený a nebo nic neskenuje. Deformace QR kódu jsem si nevšiml. Ale je to zatím beta, tak to snad brzy vychytají.


#4

na mem telefonu appka vubec QR kod neskenuje. nicmene jsem ji nechal spustenou a do toho jsem spustil QR Droid, ten naskenoval kod a aplikace ho prevzala :slight_smile:


#5

Děkuji “jork”. Tak pomocí QR Droid funguje už i v tabletu. A aplikace nemusí být ani spuštěná, jen stačí v QR Droid kliknout na Otevřít prohlížeč.


#6

No vida … a mně se zase do tabletu podařilo nainstalovat appku úplně bez problémů, včetně scanu QR code. To je oproti mobilu rozdíl. Tam jsem se s tím trápil o poznání víc!


#7

Aplikace (v1.0.4) nainstalována a bez problémů funguje na Samsung S4 mini (narozdíl od předchozí verze 1.0.2, kterou se nepodařilo připojit přes QR kód).
Rozhodně bych se ale přimlouval za úpravu pro zařízení s menším display (<5") - takhle je to jen pro tablety, možná pro telefony s display >=5", ale u telefonů s display <5" je to čitelné jen pro bystrozraké a nebo s lupou!!!


#8

nevím jestli to někomu pomůže, ale pokud jsem byl přihlášený k routeru přes https, tak se aplikace (v1.0.4) nebyla schopna propojit s routerem přes sdílený QR kód (i když jsem potvrdil vyjímku v aplikaci), pokud jsem se přihlásil do administrace přes http, tak ke spojení došlo hned na první pokus

zkoušeno na OnePlus 2 s Androidem ve verzi 6.0.1


#9

Nemám ve Forisu možnost “Zobrazit QR kód”. Co s tím? Mohu jen “Stáhnout token”.


#10

Zkusil bych v “UPDATER” odinstalovat a znovu nainstalovat “Přístupové tokeny”. Ale nejprve bych zkusil jiný prohlížeč, třeba to blokuje nějaké rozšíření.


#11

Jak jsem jiz psal ve vedlejsim tematu, aplikace mi nenaskenuje QR kod. Nainstaloval jsem aplikaci QR Droid a okamzite si to chytlo a uz to frci.

Na 5" displeji vse v naprostem poradku.


#12

Turris to našlo, ale pak mi to zůstává viset na animaci “Připojuji se” :confused:


#13

Pomohlo vymazaní dat aplikace a znovu načíst… Už to jede.


#14

Mně ta aplikace opakovaně (na 2 různé tokeny) hlásí, že se nelze spojit s “dotazem”, zda je mobil ve stejné síti. Je a nemohu se připojit. Zkoušeno via http i https .


#15

Díky, odinstalování a nová instalace pomohlo.


#16

V mem pripade : Instalace CA bezproblemova. generovani tokenu taktez ok. skenovani QR codu v appce proslo asi az na potreti (neustale se to snazilo pripojit az prisel timeout), procisteni cache/aplikacnich dat (a novy rescan kodu uz prosel celkem rychle). Ozkousel jsem i reset CA a zacit nanovo (ciste vyzkouset jestli to funguje). Zadne problemy.
(verze apky 1.0.4 (android 4.3.x) verze os:3.5.3).


#17

Zdravím, kde se dá ta aplikace najít?


#18

Tady https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.nic.turris


#19

Mně aplikace pracuje dobře, jen jsem zjistil, že stejně jako se ji nelíbí “https” , tak si také neporadí s IPv6 kde si neumí stáhnout přes QR kód token. Přitom když to jinou skenovací aplikací převedu do adresy a tu předám prohlížeči v mobilu tak ten token normálně stáhne.

Ovšem všiml jsem si bugu na straně Turrise (1.1) a to že se neuzavírají spojení které si aplikace a Turris mezi sebou vytvoří. Po nějakých deseti dnech střídmého používání aplikace tam mám třeba 20 otevřených spojení na mobil (EDIT: na IP mobilu) i když mobil není přihlášený v síti.

Můžete se ti kdo používají tu aplikaci podívat do procesů v Turisu/Omnii , nebo na spojení netstat , jestli to máte taky tak (možná ve větší míře)?


#20

Co jsem ted ozkousel, tak ze tri spusteni (korektni ukonceni na clientovi, nekorektni ukonceni na klientovi s manualnim flushem pameti procesu, force quit). Zustava viset (zatim) jen jeden proces a sice ten prvni s korektnim ukoncenim = jdu pohledat esli to chytrak androiad stale nedrzi v cached processes).
(jedna se o Omnii)