Turris mobile app - Android

Dnes jsem si stáhl a zprovoznil mobilní appku. Největší porod bylo její spárování … ve Forisu jsem si dal zobrazit QR kód, který se v příslušném poli v mobilu tak zdeformoval, že nebyl pro appku čitelný a registrace se nepodařila. Takhle jsem s tím laboroval asi 10 minut, až mě napadlo stáhnout QR kód ze stránky Forisu do grafického programu jako obrázek a tam jej zdeformovat tak, aby byl pro aplikaci čitelný (vodorovně jsem jej roztáhl na 120%). Napoprvé jsem to nestihl (QR kód expiruje za 30 sec.), ale napodruhé jsem zrychlil a podařilo se.

Instalace naprosto bez problémů vč. skenu QR kódu z Forisu - mobil “šunka” iGET Blackview A5 - Android 6.0 Marshmallow - aplikace šlape bez problémů.

Už ji také několik dní mám a na mém starém Nexus 4 android 7.1.1. proběhlo vše bez problémů, na tabletu Lenovo s8-50f Android 5.0.1 se zatím nepodařilo, skenování v tabletu nefunguje, buď je čtverec celý zelený a nebo nic neskenuje. Deformace QR kódu jsem si nevšiml. Ale je to zatím beta, tak to snad brzy vychytají.

na mem telefonu appka vubec QR kod neskenuje. nicmene jsem ji nechal spustenou a do toho jsem spustil QR Droid, ten naskenoval kod a aplikace ho prevzala :slight_smile:

Děkuji “jork”. Tak pomocí QR Droid funguje už i v tabletu. A aplikace nemusí být ani spuštěná, jen stačí v QR Droid kliknout na Otevřít prohlížeč.

No vida … a mně se zase do tabletu podařilo nainstalovat appku úplně bez problémů, včetně scanu QR code. To je oproti mobilu rozdíl. Tam jsem se s tím trápil o poznání víc!

Aplikace (v1.0.4) nainstalována a bez problémů funguje na Samsung S4 mini (narozdíl od předchozí verze 1.0.2, kterou se nepodařilo připojit přes QR kód).
Rozhodně bych se ale přimlouval za úpravu pro zařízení s menším display (<5") - takhle je to jen pro tablety, možná pro telefony s display >=5", ale u telefonů s display <5" je to čitelné jen pro bystrozraké a nebo s lupou!!!

nevím jestli to někomu pomůže, ale pokud jsem byl přihlášený k routeru přes https, tak se aplikace (v1.0.4) nebyla schopna propojit s routerem přes sdílený QR kód (i když jsem potvrdil vyjímku v aplikaci), pokud jsem se přihlásil do administrace přes http, tak ke spojení došlo hned na první pokus

zkoušeno na OnePlus 2 s Androidem ve verzi 6.0.1

Nemám ve Forisu možnost “Zobrazit QR kód”. Co s tím? Mohu jen “Stáhnout token”.

Zkusil bych v “UPDATER” odinstalovat a znovu nainstalovat “Přístupové tokeny”. Ale nejprve bych zkusil jiný prohlížeč, třeba to blokuje nějaké rozšíření.

Jak jsem jiz psal ve vedlejsim tematu, aplikace mi nenaskenuje QR kod. Nainstaloval jsem aplikaci QR Droid a okamzite si to chytlo a uz to frci.

Na 5" displeji vse v naprostem poradku.

Turris to našlo, ale pak mi to zůstává viset na animaci “Připojuji se” :confused:

Pomohlo vymazaní dat aplikace a znovu načíst… Už to jede.

Mně ta aplikace opakovaně (na 2 různé tokeny) hlásí, že se nelze spojit s “dotazem”, zda je mobil ve stejné síti. Je a nemohu se připojit. Zkoušeno via http i https .

Díky, odinstalování a nová instalace pomohlo.

V mem pripade : Instalace CA bezproblemova. generovani tokenu taktez ok. skenovani QR codu v appce proslo asi az na potreti (neustale se to snazilo pripojit az prisel timeout), procisteni cache/aplikacnich dat (a novy rescan kodu uz prosel celkem rychle). Ozkousel jsem i reset CA a zacit nanovo (ciste vyzkouset jestli to funguje). Zadne problemy.
(verze apky 1.0.4 (android 4.3.x) verze os:3.5.3).

Zdravím, kde se dá ta aplikace najít?

Tady https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.nic.turris

1 Like

Mně aplikace pracuje dobře, jen jsem zjistil, že stejně jako se ji nelíbí “https” , tak si také neporadí s IPv6 kde si neumí stáhnout přes QR kód token. Přitom když to jinou skenovací aplikací převedu do adresy a tu předám prohlížeči v mobilu tak ten token normálně stáhne.

Ovšem všiml jsem si bugu na straně Turrise (1.1) a to že se neuzavírají spojení které si aplikace a Turris mezi sebou vytvoří. Po nějakých deseti dnech střídmého používání aplikace tam mám třeba 20 otevřených spojení na mobil (EDIT: na IP mobilu) i když mobil není přihlášený v síti.

Můžete se ti kdo používají tu aplikaci podívat do procesů v Turisu/Omnii , nebo na spojení netstat , jestli to máte taky tak (možná ve větší míře)?

Co jsem ted ozkousel, tak ze tri spusteni (korektni ukonceni na clientovi, nekorektni ukonceni na klientovi s manualnim flushem pameti procesu, force quit). Zustava viset (zatim) jen jeden proces a sice ten prvni s korektnim ukoncenim = jdu pohledat esli to chytrak androiad stale nedrzi v cached processes).
(jedna se o Omnii)