Turris jako webserver nefunguje

Ahoj, zkoušel jsem si udělat webserver přesně podle návodu https://www.turris.cz/doc/cs/public/webserver ale nefunguje mi. Administraci mám teď normálně dostupnou přes port 81, ale přes port 80 mi prohlížeč nic nenačte. Říkal jsem si, jestli není potřeba v /etc/nginx/nginx.conf dole jak je ip adresa 127.0.0.1 to zaměnit za moji (192.168.1.1), ale to nepomohlo a ani si nemyslím, že by to byl zdroj problému, protože když dám do putty /etc/init.d/nginx restart, tak mi to napíše, že nelze, protože nic takového neexistuje (Command failed: Not found). Nevíte, čím to je? A ještě dotaz, jak je tam uvedena změna v /etc/php.ini tak jestli na prvním řádku na konci skutečně má být středník a jestli se naopak před cgi.force_redirect = 1 má středník smazat, protože tam původně je. Děkuji

Zkusil jsem nginx nainstalovat podle toho návodu a nefunguje.

Tak na tohle ani nevim co napsat…snad jen,ze nejpravdepodobnejsi pricina bude error v komunikaci “zidle-klavesnice” :wink:

Pokouším se rozchodit webserver podle návodu (https://www.turris.cz/doc/cs/public/webserver) a mám stejný potíže. Foris / Luci mi visí na jiných portech, nastartování /etc/init.d/nginx restart, /etc/init.d/nginx start, /etc/init.d/nginx enable proběhne bez problémů, ale přes 80 se mi nic nenačte, prohlížeč si akorát řekne o login a heslo. Zkusil jsem ze srandy hesla do Forisu a Luci, ani jedno ani druhé. A po příkazu netstat -anpt | grep LISTEN vůbec nevidím nginx, že by naslouchal na portu 80.

Další rady ?
Díky.

Dle mého názoru, spouštět další webserver v TurrisOS je čistý masochismus. Vše je hezky zaskriptované a velmi pravděpodobně bude nastavení rozbité s budoucím updatem Forrisu.
Nahoďte si Ubuntu na LXC virtuál a dále postupujte podle jakéhokoli obecného návodu pro Ubuntu. Získáte tím také určitě novější verzi PHP, pojedete na normálním systému, a aktualizace TurrisOS vám konfiguraci v kontejneru nerozbije.

Tak jinak, lze upravit CFG lighthttp tak, aby na měl běžel luci (na jiných portech mám již nastaveno) a zároveň nějaký www na portu 80? Popřípadě jak?

Tak jsem podle stejného návodu chtěl rozjet webserver (jen jednoduchý, na kterém bych měl informace z teploměru). Dal jsem ho na port 81 - časem možná změním, ale než to budu mít všechno rozchozené, tak to na 80 dávat nechci. Ale nějak mi to nejde - ani z vnitřní sítě, ani zvenku, končím na chybě „Web IP adresa odmítl připojení.“ V LuCI jsem ve FW povolil port 81 a stejně to nepomohlo.
Co kde musím jak nastavit, abych se na index.html dostal z vnitřní i vnější sítě?
Díky
Shortik

Tak doplním, že když jsem změnil port z 81 na 8080, tak je to OK - tedy port 80 je zavřený (dle http://ping.eu/port-chk/ ) a port 8080 je otevřený. Nevím proč to na 81 nešlo - rád se nechám poučit. :slight_smile: