Turris a problém s přístupem na HbbTV

Zdravím všechny,
bez problémů provozuji Turris prakticky od začátku projektu (verze 1.0 s OS 3.9.4).
Nedávno jsem se s novou TV pokusil zprovoznit i HbbTV a narazil jsem. Pokud je TV připojená přes kabel do lokální sítě s Turrisem, HbbTV aplikace sice jde spustit, můžu procházet HbbTV aplikací a vidím veškeré texty a grafiku, ale při pokusu o přehrání jakéhokoliv videa (např. v ČT iVysílání), aplikace zobrazí pouze teploměr při načítání videa a v tom stavu už zůstane. Napřed jsem podezříval TV, pak poskytovatele TV vysílání a nakonec jsem skončil u Turrise.
Pokud totiž připojím TV přes hotspot na mobilu, video v HbbTV se bez problému rozjede, takže při připojení do LAN s Turrisem je evidentně blokována komunikace na nějaké servery které poskytují video stream.
Nějaký nápad v čem by mohl být problém? Jen dodám, že v DNS to snad není, zkoušel jsem nastavit na TV přímo 8.8.8.8 a chová se to stejně…
Budu vděčný za jakékoliv nápady!

tak co se mě týče:
ISP: UPC
Turris: 1.0 (3.9.4)
TV: SHARP Aquos
DNS v LuCi manuálně nastaveny: 217.31.204.130, 193.29.206.206, 8.8.8.8, 8.8.4.4

HbbTV jede bez problémů.

Potvrzuji funkcni HbbTV s rucne nastavenymu DNS servery, viz vyse. Pri automatickem prirazovani DNS serveru neslo prehravat videa na Prime…
U UPC se ot om psalo tady: https://www.upczone.cz/topic/6341-problém-s-prima-hbbtv/?tab=comments#comment-99553

Tak to by mne příčina opravdu zajímala. Jak píši v předchozím příspěvku, kombinaci UPC a ručně nastavených DNS mám a žádné problémy nepozoruji… Právě jsem odzkoušel ČT, NOVA, PRIMA.

V mém případě je to pozemní vysílání DVB-T(2) a chování je stejné pro všechny televize poskytující HbbTV které naladím (kromě českých i jedna PL).
Takže to určitě není otázka jednoho specifického provozovatele TV vysílání jako třeba uvádíte s Primou.
Navíc jsem zkoušel jak standartní DNS posytnuté od ISP (C2Net DNS 95.185.0.5) tak veřejné DNS od Googlu.
Vzhledem k funkčnosti přes LTE to nemůže být problém TV nebo provozovatele TV vysílání, musí to být v síťovém připojení. Tzn. Turris nebo ISP.
Na Turrisu si nejsem vědom žádných omezení na FW nebo v routování. Kdysi jsem experimentoval s blokováním reklam, ale to je teď vypnuté a navíc s public DNS by se stejně neprojevilo…
Na Turrisu neprovozuji prakticky nic kromě OpenVPN.
Nějaký nápad kudy do toho? Mně napadá jen tcpdump, ale doufal jsem v nějakou jednodušší radu.

Napadá mne jen vylučovací metoda. A to nejprve ISP. Takže zapojit turrise do wan jinak, já to řeším přes USB LTE modem, když je to potřeba. A pokud by to nejelo ani tak, už jedině ten tcpdump…

Ten LTE modem je dobrý nápad… ISP se mi zatím nevyjádřil, takže bude fajn ho takto vyloučit. Zítra seženu modem a uvidíme.

Tak jsem vyzkoušel připojení přes jiného ISP (LTE modem u O2) a zdá se , že problém je opravdu v Turrisu. Když jsem televizi připojil přímo k LTE modemu, HbbTV fungovalo správně. Když jsem LTE modem použil jako připojení do Inetu pro Turris, problém je zpátky :frowning:
Zkoušel jsem se včera probrat tcpdumpem ale v tom kvantu dat jsem žádný problém nenašel.
Vzhledem k tomu, že v HbbTV nefunguje jen video a veškerá další grafika zde funguje a také že se problém objevuje u všech televizí, které pro distribuci videa používají různé servery, vypadá to jako problém s konkrétním protokolem/portem, …??
Nějaké nápady prosím?

jsem na tom stejně, pokud jsem přes Turris připojen tak mi Nova hlásí že mám zapnutý addblock, když se ale připojím do VPN firemní sítě, tak už addblock detekován není a vše funguje