Turris 1.x wi-fi upgrade balíček

Tak úspěšně nainstalováno. Díky @Nones za nesmírnou ochotu a zaslání balíčku. Turris týmu potom za poroznost, kterou modráskům stále ještě věnují. Přiložená baterie i SD karta potěšily. BTRFS sice už mám nějakou dobu zprovozněné, ale nechám ji jako záložní kartu. Baterku jsem neměnil, bo se mi ji nepodařilo vyndat. Jo, zbyly mi jenom dva šroubky. :slight_smile:.

1 Like

Koukám, že na mně (nebo komplet na Ostravu) nic nezbylo, takže si minimálně týden ještě počkám :frowning:

Jeden můj starší a zkušenější kolega vždycky říká, že čekání zvyšuje rozkoš. Tak mi pak povíš, jestli je to pravda! :slight_smile:

3 Likes

A rozkoš se měří v korunách?

Ne, v korunách ne … měří se ve dnech :grinning:

1 Like

Koho by zajímal obsah balíčku, dnes to dorazilo… včetně Tangerovi zkumavky… :joy:
QR kód otvírá stránku z dokumentace.
Děkuji firmě DISCOMP za dodání.

1 Like

Má rozkoš stoupá a stoupá :smiley:

Zatracené zkumavky.

2 Likes

Tak to jste mě fakt dostal. Dlouho jsem se takhle od srdce nezasmál :joy:

Ahoj turristi,

mozna tu nekdy nekdo ma/mel problemy s kartou Qualcomm Atheros QCA9880 ktera je soucasti balicku - musite nainstalovat firmware z balicku ath10k-firmware-qca988x smazat /etc/config/wireless a rebootovat :wink:

1 Like

Zdravím. Balíček mám již objednaný. Nicméně mám již delší dobu problémy s Turrisem s WiFi částí. Občas odpojuje a stabilita spojení je naprosto příšerná. (pokoušel jsem se připojit novou pračku LG a nedařilo se. Tak dlouho jsem masíroval LG support a byl na ně zlý…) Nakonec jsem vyměnil router (našel jsem doma TP-LINK, značně letitý a zažloutlý) a vše jede v pohodě. Právě provádím proceduru přechodu z JFFS2 na UBIFS, tudíž i factory reset. Pokud to nepomůže, tipujete problém na původní WiFi modul nebo něco horšího? Pravděpodobná příčina bude přehřívání, router je v malém racku u stropu společně s kabelovým modemem 1Gbps switchem a NAS serverem. Chlazení značně vylepším rozvodem tepla do těla routeru. Jen mám obavu, aby nebylo už pozdě… Předem děkuji za názory.

Yep, včera jsem taky instaloval novou kartu a chvíli mi trvalo, než jsem našel ten správný balíček (prohledávat tohle vlákno už není úplně jednoduché).
Stálo by za to to přidat na wiki, ale nevím jestli máme možnost ji editovat?

Moje řešení bylo takovéhle:

# echo 'Install "ath10k-firmware-qca988x"' >> /etc/updater/user.lua
# updater.sh

Ahoj,
oficiální dokumentaci mohou spravovat pouze členové Turris teamu.

Vydání Turris OS 3.9, kde to je opraveno se blíží, ale v tuto chvíli nemam informace, kdy aktualizaci vydáme pro všechny. Rádi bychom, co nejdříve, ale objevily se bugy ohledně Turris 1.x, které řešíme.

Prozatím, jak je zde ve vláknu zmíněno již nekolikrát je potřeba, jak správně píšete nainstalovat balíček ath10k-firmware-qca988x

Pokuď budu vědět něco blíž, tak svůj příspěvek upravím.

// Tak mam informaci, že dokumentaci upravíme. :slight_smile:

Prosím, pračky a jiná chytrá zařízení mívají problém s DNS tak jak prozatím je na Omnii. Odkázal bych na jiná (obsáhlá) vlákna v Angličtině, hlavně 1 a 2.

Jak zmíněno tam, workaround se blíží. Vysvětlovat že dle standardů Omnia ani teď nic špatně nedělá je asi zbytečné, když to “přece jinde funguje”.

Ale to jsme se špatně pochopili. Ta pračka byl jen příklad. WiFi dělá problémy déle. Je to vidět i na obyčejném pingu z NTB na WiFi. Nepolemizuji zde o tom, zda je chyba v Turrisu nebo ne. Ta chyba je určitě v něm. Před zmíněnými komplikacemi běželo vše naprosto v pohodě. Po UTP běží vše korektně.

1 Like

Já jsem použil postup dle @Antonin_Chadima (viz jeho post do tohoto tématu zde) a v podstatě se událo to samé.

Po

  • opkg update
  • opkg install ath10k-firmware-qca988x

se balíček nainstaloval a přidal se zároveň záznam Install("ath10k-firmware-qca988x") do konfiguračního souboru “/etc/updater/auto.lua”, čímž je zajištěno, že se mi updater bude starat o případné aktualizace tohoto balíčku.

…a přidal se zároveň záznam Install(“ath10k-firmware-qca988x”) do konfiguračního souboru “/etc/updater/auto.lua”, čímž je zajištěno, že se mi updater bude starat o případné aktualizace tohoto balíčku.

Dobré vědět, myslel jsem si, že stále platí, že balíček nainstlaovaný přes opkg install se nedostane do “databáze” updateru.

Ee … viz tento bodík z příslušné sekce dokumentace :slight_smile:

Koukám, že předpokládané datum naskladnění se posunulo z 8.12. na 12.12. :frowning:

To je v pořádku … rozkoš stále stoupá, ne?
Budeš mít nakonec hezký dárek od Ježíška! :slight_smile:

Se kapku obávám, že tímhle tempem se to do Ježíška nestihne…