Turris 1.x wi-fi upgrade balíček

Mozna by dokonce slo tam ty anteny zasroubovat bez zvetsovani der. Ten zavit se chytal a plech je mekky. Ale lepsi je to mirne zvetsit. Ja to projel sroubovakem. Fakt staci o malinko vic. Zacvakani kabliku je opravdu titerna prace. Taky me pri tom napadlo zacvaknout to do diplexeru jeste pred zasroubovanim. Hrozi tam totiz ulomeni toho diplexeru.

1 Like

Přesně tak … při šroubování jsem si na diplexer dávál pozor, ale při cvakání pigtailů už není za co ho pořádně chytit a podepřít.

Spis by me zajimalo, jak vymenit baterku. Zkousel jsem sroubovakem ji podebrat, ale celej ten sokl se povazlive zacal zvedat…no mam ji tam 2 roky a drzi, tak snad jeste neco vydrzi

Nic nepodebírat. Je tam taková packa, tu stačí mírně vychýlit do strany a baterie sama vyskočí.

3 Likes

Je škoda, že se vybrání v krytu u Turrisů 1.x naopak nevyužilo a je potřeba ho zlikvidovat (mám rád tyhle malé, nenápadné ale užitečné vychytávky), chápu ale, že kvůli nám nebudou vyrábět diplexery s jiným konektorem … darovanému koni (i když v tomto případě za mírný obolus :slight_smile: na zuby…

Tak už mám taky nainstalováno. Jelikož nemám velký hliníkový chladící blok, ale žebrovitý černý, tak předpokládám, že mám Turris 1.0 … měl jsem totiž trochu problém s těmi kabely. Uspořádání komponent na desce je trochu jiné a nepodařilo se mi kabely nainstalovat tak, aby se mi někde nedotýkaly kondíků nebo pamětí, nevadí to něčemu? Tj. nepodařilo se mi vést kabely stejně, jak je to uvedené v návodu a trochu se bojím, aby se časem teplem nepoškodily…

1 Like

To mne by spis zajimalo, jestli jsou dobre odstinene a nevadi, ze vedou mezi soucastkami zakladni desky.

1 Like

Ano, souhlasím … pro Turris 1.0 není délka některých pigtailů volena zrovna optimálně!

@Nones o to tady nejde, myslim, ze @vlk narazel na to, ze diky tem zplostenim se puvodni diplexery neprotacely pri utahovani :wink: Jinak souhlasim, taky jsem pouzil kulate kleste a slo to raz dva :+1:

Já jsem reagoval na to, že kablíky nejsou dost dlouhé na to, aby si je člověk mohl vytvarovat tak pěkně, jak by chtěl (a jak ukazuje i ilustrační obrázek, kde je dokonce jeden pigtail zavinutý do smyčky … o tom si mohu nechat ve svém routeru jenom zdát). Kablíky jsou občas dlouhé jen tak tak a přecházejí přes kondíky, což se mi zrovna moc nelíbí. Ale na funkčnost to zatím … zdá se … nemá vliv (a zvláště na tu funkčnost rostlináře)

Prý v produkční verzi už budou delší. Zaplaťpánbůh. :slight_smile:

Co je myšleno produkční verzí?
Upgrade sady už jsou vyrobeny, v dokumentaci popsány včetně délky kablíků … myslím, že už nic jiného v blízkém budoucnu nelze očekávat.

Tím je zřejmě myšleno, že v dokumentaci jsou vyfocené delší kablíky, než jaké byly v produkční verzi. Myslím, že v té produkční je to tak akorát :wink:

@Nones: Díky Ti za předčasného Mikuláše. Je to doma. A dokonce s překvapení v podobě nové baterky do Turríska

1 Like

Nemáš zač … rádo se stalo!
Dík patří i Turris teamu (@Tangero), že nám umožnili realizovat tento způsob komunitní distribuce.

No … právě ten, který jde kolem těch kondenzátorů (na obrázku napravo dole) se mi moc nelíbí … také mi to vyšlo tak. Kdyby byl o kousek delší …

Ale Ondro, co ty diplexery nakřivo … to vůbec nelahodí mému perfekcionalistickému oku. Ty jsi snad nepoužil při montáži vodováhu? :slight_smile:

Tak už mám balíček taky doma, díky moc za komunitního kurýra :). Vědět to, že v balíčku bude i paměťovka, tak jsem s přechodem na BTRFS ještě počkal, takto ji asi dostane manželka jako náhradní kartu do foťáku. Takže z jednoho balíčku už má radost celá rodina.

1 Like

Naopak, to je záměrně. Diplexery jsou v této poloze fixovány fixturami, takže je jisté, že se dále neprotočí. Kdybych je nechal vodorovně, nemusely by tam ony fixtury být.

To je zajímavý … mně se ty diplexery zafixovaly ve stabilní poloze ve fixturách i ve vodorovné pozici.

Hmmm, tak jsem asi použil kouzlo větší síly! :slight_smile:

Znáš to. Co nejde silou, jde ještě větší silou. :grinning: