Turris 1.x wi-fi upgrade balíček

OT: Placení od vlády ČR mi nezní moc bezproblémově. :smile:

3 Likes

Až bude balíček dostupný, také bych šel do upgradu :slight_smile:

1 Like

Zdravím, měl bych taky zájem o jeden set - přeci jen už nastal čas na upgrade Turrise 1.1 na dualband :smiley:

2 Likes

Zdravím taky bych měl zájem.

1 Like

Ahoj pokud to bude kolem 1000 Kc mam zajem , pokud 2000 Kc zajem nemam :slight_smile: Turis 1.0

1 Like

Já myslím, že cena už by mohla být známá … rozpětí 1000-2000 Kč bylo napsáno před půl rokem, kdy se vůbec uvažovalo, zda-li budou zájemci o tento upgrade balíček a zda-li se do toho vůbec půjde.
Podle nedávné informace od @Tangero už se to vyrábí a balí, tak by i cena mohla být jasnější.
Zkuste se zeptat @Tangero nebo @Vaclav (zda-li je ještě tady na fóru)

2 Likes

@Tangero nedalo by se pár balíčku připravit pro OpenAlt?

2 Likes

Že bych si ho tam jako přímo vyzvedl?
To je dobrý nápad! :slight_smile:
Uvidíme, jaká bude odpověď … tj. v jaké realizační fázi příprava upgrade balíčků je.

1 Like

Krásný den,
na foru jsem, tohle je jedna ze tří posledních zpráv jako admin. Dále už budu jen pěšákem :slight_smile:

Bohužel už nejsem plně informován o dění okolo balíčků, tak nechám odpověď na @Tangero.

Mějte se a držím palce!

Jsou natříděné ve fabrice, zrovna jsme dali pokyn k zabalení a zaslání k nám, abychom se na to podívali. Když je budete chtít bez návodu, tak budou asi brzy, když s návodem, tak se ještě bude dodělávat návod…

3 Likes

Návod stačí hodit na web :slight_smile:

2 Likes

nojo, to ho ale právě ještě někdo musí udělat a pak do balíčků dát odkaz na něj :slight_smile:

Návod netřeba. On ho třeba někdo z komunity případně udělá :wink:

Předpokládám, že celá akce bude o tom, rozebrat router, strčit novou kartu do volného slotu, vyměnit ty bazmeky u antény, připojit dráty.

A pak instalace nějakého modulu a konfigurace na routeru.

natočte videonávod a máte u mě sadu :slight_smile:

Akorát, že bez té sady se jaksi blbě točí :smiley:

  • čímž neříkám, že bych něco dokázal natočit. Ale nemám problém si sadu koupit.
3 Likes

To jsou výmluvy, tohleto :slight_smile:
Tak my to tu budeme natáčet sami a ozvu se, až budou karty.

Doufám, že to budou kombinované 802.11ac karty, že nebude třeba mít dva WiFi moduly zbytečně. :slight_smile: Už se na to moc těším :slight_smile: snad už budou brzy k dispozici

Bohužel bude potřeba mít dvě WiFi karty nebo mít či koupit USB WiFi.
(Ale je potřeba si dávat pozor na podporu v Linuxu [OpenWRT/LEDE])

Obávám se, že jediná karta, která umí obě pásma současně se nevejde do Turrise.

Případně pokud máte Turris 1.1, tak stačí vyvést dva USB porty 3.0 z headeru a připojit do nich (nebo alespoň do jednoho) USB WiFi.

1 Like

USB Wifi dongly jsem se snažil na Turrisu provozovat. Co k tomu říct. Zkoušel jsem 4 různé některé s čipem atheros a některé s čipem realtek mizerné byly všechny. Ne že by to nefungovalo, fungovalo ale pomalu a neustále nějak upadávaly a ztráceli spojení hlavně s android zařízeními, takže jsem musel router manuálně neustále restartovat protože android telefony a tablety se tvářili jako připojené ale data přes to netekla. Bylo to naprosto pro zlost. Došla mi s tím trpělivost a koupil jsem stejnou ath9k kartu a je pokoj. Tedy USB wifi dongly rozhodně nedoporučuji a když tak jako nouzové dočasné řešení.

Na starém fóru se to rozebíralo a většina lidí koupila za dvě stovky: TP-Link TL-WN722N (pripadne TP-Link TL-WN821N) pro 2.4 GHz akorát bylo potřeba přidat noht=1 a nohwcrypto=1
Tak jsem to koupil i já a naprosta spokojenost. :slight_smile:

Rád bych vyzkousel USB WiFi ac dongle, ale musím si zkompilovat balíčky případně na ně počkat. :confused: