Turris 1.x s TOS 5 - miniDLNA zobrazí jen několik souborů

Díky commare! Snad to vyjde.

Jinak na TOS 3.11.23 je MiniDLNA 1.2.1 a libffmpeg 4.0.6, TOS 5.3.3 je MiniDLNA 1.3.0 a libffmpeg 4.2.5. A v OpenWRT 21.02 je libffmpeg 4.3.1 [OpenWrt Wiki] package: libffmpeg-full

Copak, že nám z fóra začaly mizet příspěvky?

1 Like

Nemizejí … jen je jako moderátor ruším na základě nahlášení od členů komunity.
A … když se tak koukám, od koho šel podnět … vy sám jste @viktor -e nahlásil, že je to off-topic.
Tak jsem vám vyhověl.
Nebo jste snad svůj názor přehodnotil?

5 Likes

Žádný off-topic jsem nehlásil. Hlásil jsem agresivní příspěvek od člověka, se kterým kamarádíte, kryjete ho a on Vám pak na oplátku dává srdíčka pod podobné příspěvky. Nechť laskavý čtenář posoudí sám.

[commar]
December 25

Ano Viktore, hrát si, ale ne s routerem ale s kompilací TOS.
Po tom co já si dělám v práci je vám úplný …
Nechcete se zase raději urazit a zmizet?


Logicky jsem tedy smazal vše … co off-topic vyvolalo … celkem 3 příspěvky.
Dva jsou vaše … tedy plně chápu, že se ozýváte.
Ač myslím, že neprávem.
Zbytek konverzace prosím do PM

4 Likes

Do PM bych Vám napsal moc rád, ale jednak mi na zprávy zde neodpovídáte a druhak by si pak ostatní mysleli že to, co píšete, je pravda.

Pokud vím, příspěvky nahlášené od členů komunity se skrývají. Já jsem v inkriminované době žádný off-topic nehlásil. Pokud byste skutečně chtěl řešit ve fóru off-topic, což je Vaše vznešená zkratka pro “šikanujeme Viktora”, smazal byste také příspěvky, které off-topic začaly a které jsem takto nahlásil poté, co jste mé příspěvky začal mazat. Jenže jeden je Váš a druhý Vašeho kamaráda a vy přeci děláte všechno správě, takže jsou ve fóru vesele dál.

podarilo se s tim neokmu pohnout? narazil jsem na stejny problem.

Mozna pomuze zmena v nastaveni “Root container” z ‘.’ to use the standard container (this is the default) na ‘B’ to use the “Browse Directory” container. Ale ne vsem toto pomuze.

Ohledne mountu/prav a tak … partici mountuju pod rootem, adresar (a vse pod nim) pro sdileni uz ale patri konkretnimu uzivateli (dedikovany ucet pro sambu v mem pripade) a ostatni maji pristup pres skupinova prava (aby tam mohl pristupovat transmission a minidlna/plex user — tedy vsechny tyto ucty jsou ve stejne skupine). Uz nejakou dobu miniDLNA nepouzivam, mam externi Plex (predtim jsem ho mel v LXC primo na routeru — ale kdyz jsem zjistil, ze nejde spojit dva plexservery, tak jsem ten v lxc taky zrusil…nebylo to ono.) a obsah z Turrisu je sdilen pres sambu (podobne jako dalsi zdroje v siti).

Ano chyba bude jen v indexování, když obnovím původní databázi z verze 3.11, tak se mi zobrazí všechny videa a fungují, ale nový film už do indexu nedostanu.

A nejde indexovat nějak externě, jinou utilitou?
Jakou db to tvoří?

A co Gerbera? Ta je vážně tak špatná?

@commar sqlite3
Zkusil jsem nainstalovat starsi balicky libffmpeg a minidlna, ale stale stejna chyba, instaluji to z: Index of /archive/4.0.6/turris1x/packages/packages/

libffmpeg - 4.0.5-1.17
minidlna - 1.2.1-3.16
1 Like

Gerberu jsem zkousel, ale taky padne na chybu unhandled signal 4. Podle me je spatna nejaka knihovna, ale netusim jaka. V tomto se moc neorientuji, ktera knihovna pracuje s nacitanim avi souboru.

Pak je skutečně otázkou, zda-li je router, nezávisle na svém výkonu, vhodným zařízením pro provoz služeb jako je DLNA. Já je používám také na jiném zařízení a nikdy jsem s příslušným ani dalším neměl problém a to jsem si také leccos upravil k obrazu svému.

S mlutimediálními soubory pracuje právě FFmpeg (FFmpeg - Wikipedia). Pokud se ale stejně chová i starší verze … Nejspíš tam bude ještě jiná závislost. Turris bohužel neposkytuje příliš laboratorní prostředí zejména, když si ho člověk nechce rozhodit vše ostatní, včetně přístupu k internetu :slight_smile:
Zkoušel jsem i odstranit ze souborů diakritiku, ale ani to nepomohlo.
Zdá se, že jakmile při prohledávání souborů narazí na nějaký problém, zastaví indexování a konec namísto, aby byl daný soubor přeskočen indexovalo se dál. Dříve se mi také občas nějaký soubor nezaindexoval a bylo to způsobeno právě problematickým znakem v názvu souboru. Stačilo název opravit a soubor byl zaindexován.

Asi to není ideální řešení, používat router k tomuto účelu, ale když to umožňuje a je na to dostatečně výkonný, tak proč ne.

1 Like

Naprosto souhlasím, jenže to už nějakou dobu očividně neumožňuje.

1 Like

Starší verze na TOS 3.11.23, tj. MiniDLNA 1.2.1 a FFMPEG 4.0.5, fungovala bezvadně

1 Like

Ano, TOS 3 měl trochu širší záběr. Pro TOS 5 se doporučovala Gebera, ale ta už také nejde.

Potvrzuji identický problém. Turris 1.0, aktuálně zmigrovaný na TOS 5.3.3, po migraci minidlna zaindexuje jen prvních pár souborů a indexace skončí zprávou

turris kernel: [32734.255708] minidlnad[6195]: unhandled signal 4 at b624314c nip b624314c lr b6243144 code 1

Rovněž můžu potvrdit, že indexaci “shodí” nějaký určitý soubor, jiné bez problémů zaindexuje. U mě indexace spolehlivě skončí na jakémkoli *.avi, většinu (ne všechny) mp4 a všechny mkv indexuje bez problémů. Pokud by to něčemu pomohlo, můžu poskytnout příklady nezaindexovatelných a zaindexovatelných souborů.
A mám i (snad) velkou nápovědu. Když na kterýkoli z těch “špatných” pustím i jen ffprobe dostanu takovouhle zprávu:

ffprobe -v 55 …/…/spatnefilmy/Spatny\ film.avi
ffprobe version 4.2.5 Copyright (c) 2007-2021 the FFmpeg developers
built with gcc 7.5.0 (OpenWrt GCC 7.5.0 r11388+90-f14bc5cf56)
configuration: --enable-cross-compile --cross-prefix=powerpc-openwrt-linux-musl- --arch=powerpc --cpu=8540 --target-os=linux --prefix=/usr --pkg-config=pkg-config --enable-shared --enable-static --enable-pthreads --enable-zlib --disable-doc --disable-debug --enable-gpl --enable-version3 --disable-lzma --disable-vaapi --disable-vdpau --disable-outdevs --enable-avresample --disable-altivec --disable-vsx --disable-power8 --disable-armv5te --disable-armv6 --disable-armv6t2 --disable-inline-asm --disable-mipsdsp --disable-mipsdspr2 --disable-mipsfpu --disable-msa --disable-mmi --disable-fast-unaligned --disable-runtime-cpudetect
libavutil 56. 31.100 / 56. 31.100
libavcodec 58. 54.100 / 58. 54.100
libavformat 58. 29.100 / 58. 29.100
libavdevice 58. 8.100 / 58. 8.100
libavfilter 7. 57.100 / 7. 57.100
libavresample 4. 0. 0 / 4. 0. 0
libswscale 5. 5.100 / 5. 5.100
libswresample 3. 5.100 / 3. 5.100
libpostproc 55. 5.100 / 55. 5.100
[NULL @ 0x85f8a0] Opening ‘…/…/spatnefilmy/Spatny\ film.avi’ for reading
[file @ 0x85ff80] Setting default whitelist ‘file,crypto’
[avi @ 0x85f8a0] Format avi probed with size=2048 and score=100
[avi @ 0xb5bc1eb0] use odml:1
[avi @ 0x85f8a0] Before avformat_find_stream_info() pos: 10252 bytes read:6520832 seeks:6
nb_streams:2
[mpeg4 @ 0xb7af75f0] Format yuv420p chosen by get_format().
Illegal instruction

Ty, které minidlna oindexuje, ty zobrazí i ffprobe bez problémů. Problém je tedy zjevně s načtením kontejneru a zjevně souvisí už s ffmpeg knihovnami, které asi minidlna také používá.
Asi nemusím psát, že všechny tyhle “špatné” soubory TOS 3.x minidlna bez problémů indexoval.

Dodatek po testech s ffprobe: existují určitě i avi kontejnery, které ffprobe zpracuje a naopak, existují i mp4, které nezpracuje. Zatím jsem nenašel nefunkční mkv, jiné kontejnery nemám.

1 Like