Turris 1.x s BTRFS - chyba v LUCI

No, to je asi nereálné… buďme realisté…

Nic není nereálné … jak praví klasik … všechna omezení si tvoříme ve své hlavě.

Osobně bych raději bral variantu “… rict pokud chcete 3.9, zapiste si tenhle image na SD a bootujte z toho”, než variantu s postupný upgrade, teď přes SD udělat souborový systém, pak updater, pak … určitě se najde dost lidí. Tuhle myšlenku bych úplně nezavrhoval.

Za mě taky OK. Kromě drobných chyb které dojdou vždy řešení mě nejvíce pálí:

  1. update z továrního nastavení
  2. při změně nastavení firewallu nejdou přidávat klienti VPN ve Foris (chce to po mě zapnout konfiguraci a pak to blbne) - dal bych tam tlačítko “vím co dělám” a vše by fungovalo jako nyní

Díky Turrisu jsem se dost naučil, ale zvažuji návrat k Mikrotiku o kterém jsem nevěděl… Kvůli “stabilitě” Turrisu 1.1 už je z něj jen router a nic víc už nebude.

Asi tady budu působit nepatřičně, ale mně se Turris po instalaci verze 3.8 stabilizoval (šel jsem přes RC verzi a s migrací na BTRFS). Převod měl své mouchy, dokonce ruční úprava SD karty dle rady @miska zde , ale přestalo haprovat DNS, kdy po pár hodinách provozu byl překlad strašně pomalý a musel jsem restartovat resolver (přes Foris/DNS/Test připojení). Jinak, nezakřiknout, já jsem spokojen a doma je konečně po čase klid :slight_smile:

1 Like