Turris 1.x - koupě

Zdravím,
vzhledem k tomu, že již dochází k převodu starých Turrisů na nové majitele, rád bych se poptal, zda tento starý Turris někdo neprodá dál např. kvůli tomu, že již má Omnii. Díky

Ahoj, plánuju na Omnii přejít. Mám ale ještě 39 dní do oficiálního vypršení smlouvy abych mohl původní Turris prodat.

Můžu se zeptat, proč by měl někdo o Turris 1.x zájem? Cena? (to je jediné co mě napadá, ona Omnie není zrovna levná, přiznejme si)

Tak výkonu má router stále dost skoro az na rozdávání.

Po vypnutí sond by měl být router schopný routerovat 950 Mbits.

Zájemce o koupi router určitě ocení:
microSD slot
2x USB 2.0
1x USB 3.0 (+ a dva z headeru)
2GB RAM.

To nejdůležitější na závěr:
2x miniPCIe slot

  • automatické aktualizace
  • LXC kontejnery
  • Daji se routerem napájet disky.

Myslím si, že stále Turris nemá velkou konkurenci, protože když budete chtít upgradovat WiFi vyměnite prostě kartu a nemusíte prodávat svůj starý router a kupovat nový.

2 Likes

Ke mě se dneska dostala informace od jednoho klienta, že nějaký ISP začne nabízet Omnie svým zákazníkům. (nebo možná už nabízí, to si nejsem jist ale vím, že by ho měl dostat od ISPka)

Ano, sháním Turris 1,x kvůli ceně k rodičům. Doma mám Omnii a chci k nim spolehlivý, aktualizovaný router, který dokážu administrovat a vím, co dělá.

2 Likes

Také bych měl zájem o koupi Turrise 1.X od uživatele s dobíhající smlouvou. Nabídněte.

Nepatří tento Váš příspěvek zde na fóru spíše do sekce Market?

Nepatří tento příspěvek spíše do sekce Market?

Téma přesunuto do správné sekce. :slight_smile:

Pokud nejsi šílenec do příkazové řádky a hledání návodů k odstranění problémů ve fóru – tak nedoporučuji.

To abys u rodičů věděl co dělá router - k tomu nepotřebuješ Omnii.

Výkonu má dost a navic sberatelska hodnota. Precijen jich je jen tisíc ks na revizi. Osobne ho nikdy neprodam. Tak poctivej kus hw uz nikdy nebude

5 Likes

Dobrý den,
měl bych tu na prodej jeden Turris 1.0. v původní krabici s manuálem.
Přidám "2 Ports SATA 6G mini PCI Express Controller Card mini PCI-e to SATA III 3.0 " a tričko (černé nebo bílé).
V případě zájmu mi napište.

Zdravím všechny,
pokud budete Turris prodávat, zkuste zohlednit kromě tříleté spolupráce, která Vás příliš nestála, i pořizovací cenu (2 Kč zaplacené sdružením.) Pokud předem víte, že jej neplánujete využít, můžete nám jej i vrátit a my jej předáme například do škol a neziskovek :slight_smile:

Mějte hezký den,
Václav

3 Likes

A jaká je tedy sdružením CZ.NIC doporučovaná maloobchodní prodejní cena starého modrého routeru Turris 1.x?

Asi to bylo myšleno tak, že je blbý vydělávat na darované věci. Každý na to má právo,ale radši budu hrdý Turrista než trhnout pár tisíc. Ikdyž nebýt přeprodejců tak nemám gadgets :slight_smile:

1 Like

Rozumím … proto se raději ptám, jaká je doporučená cena a předcházím tak dohadům.
I když já svůj bych zatím neprodal za žádnou cenu. Zůstávám i nadále hrdým Turristou :slight_smile:

1 Like

Doporučená MOC není, doporučené je neprodávat. Přesně tak, jak zmiňuje @ocko.
Nákladová cena se pohybuje okolo 12.000 Kč.

  • Pokud se již nehodí, je možné jej vrátit a my jej pošleme sjednávat bezpečí do míst již zmíněných. :slight_smile:
  • Pokud se již nehodí a je ve vlastnictví, je možné jej věnovat do dobrých rukou, kde se hodí.

Máme rádi hrdé Turristy :wink:

3 Likes

Zrovna dneska ráno jsem našel v mailboxu “Projekt Turris: blahopřejeme k odkoupení routeru” “Dobrý den, máme pro vás dobrou zprávu. Router Turris je definitivně Váš a můžete si s ním dělat co uznáte za vhodné.” :slight_smile:

Zatím nevím co s ním udělám, považoval jsme se vždy za hrdého Turristu, ale stejně se mi vůbec nelíbi co tady Václav píše.

Myslim že z pozice oficiální Turris autority by měl maximálně prezentovat to co je obsahem mailu “Router Turris je definitivně Váš a můžete si s ním dělat co uznáte za vhodné”. Vynášet nějake mravni soudy a něco doporučovat takovýmhle způsobem mi přijde dost za hranou.

Kdyby bylo ve smlouvě "po třech letech nám ho vraťte nebo ho darujte námi doporučeným subjektům’ tak bych se teda nepřihlásil. Věřím že by se třeba přihlásilo jiných tisíc lidí, ale tak to prostě nebylo. Tak mi ty současné výroky přijdou trochu nefér.

Tři roky jsem se ze svého rozhodnutí snažil aby měl router co nejlepší uptime a projekt Turris svá data a teď fakt nejsem zvědavý na to aby mi někdo radil co s ním mám dělat nebo se snažil naznačit ze prodat ho za tržní cenu je [opak slova hrdý] nízké? nedůstojné?

Jinak nic ve zlém :slight_smile:

K reakci mě donutily i ostaní komentáře. Atmosféra že se ostatní bojí šlápnout někomu na kuří oko a normálné nabídnout router k prodeji za svou cenu mi přijde nezdravá.

On ten router zas nebyl zadarmo, pokud bych ho třeba dnes prodal za, plácnu, 4 tisice (prostě níž než nebo cca cena použité Omnie), tak bych to považoval za adekvátní kompenzaci toho co jsem do toho investoval já (čas, peníze, ušlé příležitosti, různá omezení, výpadky)

2 Likes

Aha … rozjíždí se nám tady docela dobrý “flejmík”, tak se s radostí přidám i já.
Za sebe vím, že co jsem do projektu investoval já, je nepatrné vůči tomu, co do projektu investovalo sdružení CZ.NIC

Myslím, že @Vaclav zde nepíše nic proti tomu oficiálnímu mailu, který jeho jménem odchází těm, kterým skončila nájemní smlouva.

Prostě si s routerem můžeme dělat, co chceme, a je již na nás, co s ním uděláme. Svědomí má každý své a pokud ho nebude žrát, že něco, co dostal zadara a investoval do toho pramálo a ještě mu to navíc 3 roky (více či méně bezproblémově) sloužilo, prodá ke svému obohacení, není s tím problém. Když se potká přání kupce s přáním prodejce, je to radost.

Když jdu darovat krev, také ji daruji bezplatně a Ti další na tom vydělávají. Ale ve finále to třeba někomu pomůže.

5 Likes