Turris 1.0, vypadává WiFi cca 1-5x za den zmizí z nabídky doostupných sítí

Turris 1.0, vypadává WiFi cca 1-5x za den zmizí z nabídky dostupných sítí.
Odpojování je náhodilé. Když kliknu po výpadku sítě například na notebooku vyhledat sítě, najde všechny různé sítě, ale nenajde moji síť. Tu mou síť nalezne notebook cca za minutu. Děje se to cca od prosince 2017, nejprve jsem testoval ovladače na zařízeních, pak jsme zjistil že se to děje i ostatním členům rodiny. Testoval jsem i na jiných sítích. Teď již vím že je to routerem.

Jak dlouho ten “výpadek” trvá ? Síť není vidět nebo se není možné připojit ? Máš nastaveno automaticky připojit a ono se to nepřipojí ?

Po výpadku sítě je to u mne jasné, siť 2,4Ghz naběhne ihned a 5 Ghz skoro za minutu.

Za provozu: pokud sledují okolní sítě v paneláku (skoro 30), tak také vypadávají. Pokud na té síti není nikdo připojen, vysílá jen maják a ten se nemusí potkat s mým skenováním.

Výpadek je cca 1 minutu. Síť není vidět, vždy když se objeví, není problém se připojit. Ano, nastaveno automaticky připojit.

A tu chvíli ti nejde připojení a pak se podíváš, jestli vidíš wifi ?

Ano, tedy vypadne připojení, v tu chvíli se podívám zda vidím wifi, a ta tam není (jsou tam vidět pouze jiné sítě). Počkám cca skoro minutu než se tam moje síť znovu objeví.

Zkusil jsi se podívat do logů co se děje ?

Tipnu od boku, občas mi to dělalo na mobilu. Zkuste zadat volbu připojit se k síti i pokud nevysílá.