Turris 1.0 - update 3.4 nejde stahnout

Zdravim,

chci se zeptat mate na routerech (Turris 1.0) verzi 3.4? Me 21.12. prisel mail ze bude update, bohuzel muj router ho do dnesniho dne nestahnul.

Dneska byl prvni den kdy jsem se na to mel cas podivat, z logu updateru se o to router snazi ale asi nekde dochazi k chybe.

z usr/share/updater/updater-log

2016-12-29 11:14:33 CET: installed turris-version-3.4
2016-12-29 10:14:29 CET: installed turris-version-3.4
2016-12-29 09:14:16 CET: installed turris-version-3.4

Kdyz pustim updater sam tak evidentne skonci spatne viz: + echo examine+ date +%F %T %Z+ echo 2016-12-29 11:41:23 CET: installed turr - Pastebin.com

Nekdo nejaky napad na fixnuti?

Diky David

Mám stejný problém. E-mail o update na verzi OS 3.4 mi taktéž přišel, ale v uvedený den, ani později, se nic nestalo. Navíc mi v Luci zmizel veškerý nainstalovaný SW ze seznamu (System - Software) a nefunguje mi aktualizace seznamu balíčků - dostávám chybovou hlášku Segmentation fault. Psal jsem už na podporu a jako odpověď jsem dostal totok:

Dobrý den,

ráda bych Vás poprosila, abyste Turrise uvedl do továrního nastavení podle
tohoto návodu: https://www.turris.cz/doc/cs/troubleshooting/start Upozorňuji,
že v pátém a šestém kroku se provádí aktualizace firmwaru a další aktualizace,
v tomto bodě se občas stane, že se aktualizace zastaví a hlásí error
"Aktualizace se nepodařilo stáhnout nebo došlo k jiné chybě…". V takovém
případě doporučuji umazat v prohlížeči vše za 192.168.1.1, tedy aby tam stálo
jen http://192.168.1.1 a stránku obnovit. Poté znovu zadejte heslo a průvodce
by se měl vrátit ke kroku 6, pak už se většinou aktualizace doinstalují
úspěšně. Pokud by došlo k dalšímu erroru, znovu stránku obnovte a znovu zadejte
heslo, které jste volil na začátku ve wizzardu, občas je potřeba takto
aktualizace “protlačit”, nakonec se ale většinou zdaří.
Snad se vše povede, dejte mi prosím vědět, jak to šlo, případně zkusíme ještě
jiné řešení. Přeji hezký den, Nora Turris servis

Jenomže v diskuzi jsem četl několikrát, že ani uvedení do továrního nastavení nepomohlo a navíc se pak ani nemohl nainstalovat žádný software, tak se do toho nechci pouštět, abych pak neměl doma nefunkční železo. Navíc prý Turris odmítá vytvořenou zálohu nastavení jako nekorektní, takže bych pak musel vše nastavovat znovu ručně. Zkoušel jsem restartovat Turrise, ale bez úspěchu. Asi počkám, až v CZ.NIC zkončí dovolené a někdo se k tomu vyjádří v diskuzi.

Pavel

Za zkoušku nic nedáte. Buď to můžete vyzkoušet a nebo pokud Vám to nepůjde, tak jim pošlete Turrise na opravu.
Příště by bylo lepší mít ještě to jednou pro jistotu zálohované na SD kartu

Ja sem asi docilil uspechu nevim jestli spravnou cestou nebo ne ale vse ted funguje…

Vyupgradoval jsem pres opkg ktera skoncila taktez Segmentation fault ale potom jsem znovu rucne pustil updater a uz mam 3.4.

Bohuzel mi prijde ze Wifi je furt nejaka divna v 3.3 byla nepouzitelna ted je to lepsi ale v 3.2 fungovala daleko lepe.

Já jsem se k verzi TurrisOS 3.4 dostal přes obnovu z SD karty - tj. stáhnout záchrannou image z TurrisAPI, tu dát jako image na SD kartu, v routeru z ní obnovit záchranný systém a poté provést standardní obnovu routeru do továrního nastavení. Sice Vám to nespraví chyby “Segmentation fault” ani “Nemožnost obnovy ze souboru s backupem nastavení konfigurace”, ale dostanete se na verzi TurrisOS 3.4
Na výše uvedených chybách (resp. jejich odstranění) Turris team pracuje tak, aby se z routeru stal opět bezchybný kousek, jak se nám to snaží namluvit náš Community manager @Vaclav :slight_smile:

1 Like

Mohl bych poprosit o přesné příkazy? Zkusil bych to taky a pokud to nepomůže, tak bych to viděl na obnovu z SD karty.

Ze stareho fora:

https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=5693#pid5693

Ano, na odstranění chyb pracujeme, bezchybný Turris jen tak nebude a ani to slibovat nebudu. Co slíbit můžu je, že se k takovému stavu budeme vždy snažit co nejvíce přiblížit.