Turris 1.0 nepřekládá některá jména s interním resolverem

Hezký den.

Mám Turris 1.0 s OS 3.11.19.1 migrovaný na btrfs a SD kartu. V nastavení DNS nepoužívám přeposílání. Z balíčků mám nainstalováno jen Netmetr, Cloudové zálohy, Pakon, sběr dat a SSH honeypot. Žádné extra nastavení, jen úplný základ z foris.

Narazil jsem čirou náhodou na problém, že Turris mi nepřekládá jedno doménové jméno - careers.microsoft.com. U jiného jména jsem na problém nenarazil a i ostatní domény a subdomény Microsoftu to překládá v pořádku. Jen u careers.microsoft.com to v prohlížeči skončí na DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN a z příkazové řádky nslookup to končí vždy s DNS request timed out. Když ale nastavím v DNS přeposílání (kamkoliv), tak to překládá správně.

Tušíte, v čem je problém? Je nějaký problém s tou doménou? Nebo něco na Turris? Nebo kam se alespoň kouknout pro další diagnostiku?

Nevím. Timeout chápu, že se někdy stane při ověřování takové složitosti, zvlášť když některé ze serverů neodpovídají a TTL 10 sekund je taky trošku extrém… ale dohromady nevidím skutečný důvod pro potíže ani na jedné straně (osobně se v Unboundu nijak moc nevyznám).

Zatím stále nevyřešeno a netuším, čím to je. Takže pokud by měl někdo nějaký nápad, proč to nefunguje, tak sem s ním :slight_smile: