Turris 1.0 LXC kontejnery na USB

Zdravím,

zkoušel jsem rozběhat LXC kontejnery, bohužel v nastavení nemám dostupné šablony, musel jsem první kontejner instalovat skrze SSH a to fungovalo.

Nicméně mám jiný problém, chci zprovoznit pihole, ale v první řadě musím umístit kontejnery na nějaké externí úložiště, šablona pro Debian se stáhne, ale už nerozbalí, jelikož to nativně leze do vnitřní paměti, která je malá.

Nemáte někdo typ, jak jednoduše instalovat kontejnery na USB flash disk, který mám připojený? Už na něm běží databáze domoticz a rád bych tam měl i pihole.

Zdravím,
instalace Debian kontejneru pro Turris 1.x je popsaná v komunitní dokumentaci:
https://doc.turris.cz/doc/cs/public/lxc

včetně postupu, kam byste rád, kontejner nainstaloval.

Uf, no na to jsem koukal, ale ten návod nepočítal s tím, že je nastavení kontejnerů dostupné skrze webové rozhraní? Abych se přiznal, bude mi značnou chvíli trvat, než vůbec onen návod rozluštím, pochopím a aplikuji :smiley:

Ale pustím se do toho, díky za návod! :slight_smile:

Pokud mi sepíšete, co je nesrozumitelné, tak se na to můžu podívat a případně upravit/přepsat.

V LuCI se nabízí pouze Turris OS.

Ten návod je super, jako každý váš návod, ale co se týká mého přehledu v tom všem, je to mizérie - já nikdy nebyl programátor a vesměs umím jen s myší, jako ajťák spravuji stanice a servery Windows, tohle mi dá zabrat :smiley: Ale díky, jdu na to! :slight_smile:

kontejnery se ukládají do /srv takže stačí flashdisk připojit jako /srv a zkopírovat na něj případnej obsah původního adresáře.