TOS 5.3.3 + Domoticz?

Dobrý večer ve spolek.
Potřeboval bych drobnou radu.

Provedl jsem čistou instalaci modráku 1.0 na TOS5.3.3. Vše zásadní šlape, ale mám problém s balíčkem Domoticz. Balíček jsem instaloval čistě, instalace proběhne, ale při spuštění dojde k chybě:
domoticz: Domoticz is starting up…
domoticz: Domoticz running…
domoticz: PluginSystem: Started, Python version ‘3.7.12’.
2021-12-24 12:38:02.407 Status: PluginSystem: Started, Python version ‘3.7.12’.
domoticz: Active notification Subsystems: gcm, http (2/13)
2021-12-24 12:38:02.415 Active notification Subsystems: gcm, http (2/13)
domoticz: WebServer(HTTP) started on address: :: with port 8084
2021-12-24 12:38:02.416 Status: WebServer(HTTP) started on address: :: with port 8084
domoticz: Proxymanager started.
2021-12-24 12:38:02.419 Status: Proxymanager started.
domoticz: Starting shared server on: :::6144
2021-12-24 12:38:02.421 Starting shared server on: :::6144
domoticz: RxQueue: queue worker started…
2021-12-24 12:38:02.422 Status: RxQueue: queue worker started…
domoticz: TCPServer: shared server started…
2021-12-24 12:38:02.423 Status: TCPServer: shared server started…
domoticz: EventSystem: reset all events…
2021-12-24 12:38:04.422 Status: EventSystem: reset all events…
domoticz: EventSystem: reset all device statuses…
2021-12-24 12:38:04.423 Status: EventSystem: reset all device statuses…
Fatal Python error: drop_gil: GIL is not locked

Podle některých starších Openwrt diskuzí to vypadá na konflikt verzí Domoticz+Python.
Nicméně balíček se instaloval z Turris repozitáře.

Máte někdo nápad, jak to zlomit ?

Děkuji.

1 Like

Dobrý den,

podařilo se mi to zreprodukovat a na základě vašeho příspěvku jsem založil issue v OpenWrt packages repozitáři:

Možným řešením je domoticz vyaktualizovat, případně použít patche, které tam zmiňuji. Otázka je, zda se budou aplikovat. Pokusím se na to podívat.

Většina balíčků pochází z OpenWrt, tak jak jsou bez dalších modifikací.

2 Likes

A je to tady. Vše, co TOS 3 udržoval je spáleno!

No, on se měnil o správce balíčku. Zatím to vypadá, že bude fungovat kompilace balíčku domoticz verze 2020.1.

Díky @Pepe, že to nenechal ležet a řeší v rámci openwrt viz vývoj: https://github.com/openwrt/packages/pull/17454

1 Like

To je skvělá zpráva, podobné by jistě pomohlo také v případě balíčku ffmpeg. Ten také zrovna vyšel v nové verzi.

Pokud koukám správně, pak byl fix zahrnut do verze [4.10717]. Aktuálně mi opkg na T1.0 s TOS5.3.3 nabízí jen starší verzi 4.9700-3. Bude v depozitáři k dispozici nová verze ? Věděl by @Pepe ?

Moc díky.
eL.

1 Like

Myslím, že ví.

Ano, nová verze domoticz už je přes 2 týdny v branchi HBK a je již součástí připravované verze Turris OS 5.3.4, která se nachází ve veřejném testování:

V tomto případě jsem nečekal, zda to bude přijaté v upstreamu a patch jsem přidal do naší distribuce. Po přijetí byl odstraněn, protože není možné aplikovat tu samou změnu.

Stabilní verze Turris OS má být stabilní a tedy používané to, co bylo zkompilované v branchi HBK a pak se přesunulo do větve HBT a následně do větve HBS. Tady se o něco málo lišíme se stabilní verzí oproti OpenWrt, kdy i balíček v dané verzi OpenWrt se zbuildí a poskytnou uživateli k instalaci pomocí opkg upgrade ačkoliv od daného kroku odrazují. Někdo s tím má dobrou zkušenost a někdo zase ne.

Pro aktualizaci balíčků používáme Updater a jednotlivé aktualizace balíčků hned jak jsou k dispozici lze nalézt ve větvích HBK-HBL-HBD.

Za mě je to tedy tímto vyřešené.

TL;DR: Nová verze domoticz se již nachází v Turris OS 5.3.4 a novější bude až pak v Turris OS 6.0 společně s OpenWrt 21.02.

1 Like

Díky za pomoc.
Domoticz již běží.

Mou radost kazí jen drobnost a to nespouštění On/Off script bash akce.
v definici On mám “script://etc/domoticz/scripts/tv_on.sh”

Oprávnění mám 755. V konzoli mi script funguje, ale zavoláním z Domoticz rozhraní se nestane nic a v logu nic není. Inu jdu pátrat dále a dám vědět.

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.