Směřování veřejné adresy na více zařízení v síti pro přístup z venku

Zdravím, mám na Turris Omnia směřovanou veřejnou adresu na server pro vzdálenou plochu. Viz obrázek. Ale je tam další server a už se mi nedaří na něj nasměřovat přístup z venku. Jak tů udělat? Děkuji

Čauko, Základ je pre druhý server použiť iný vonkajší port. A aj pre prvý by som odporúčal zmeniť štandardný port na niečo iné aspoň ako prvotné “zmätenie nepriateľa” lebo RDP môže byť potenciálne zraniteľné.

Díky, port změním. Jinak se mi už podařilo nastavit. Je to vlastně jednoduché, jen je to jiné prostředí, než na jaké jsem zvyklý.

Bylo potřeba zadat zdrojovou adresu pro wan. Dal jsem tam adresu přívodního routeru providera, a nějaký zvolený zdrojový port. Zbytek už byl OK, cíl LAN, vnitřní adresa a port. Jede to.

Hmmm … vystavovat takhle navolno ven RDPko z nějakého stroje není zrovna nejbezpečnější přístup.

Zvažte aspoň informace z tohoto článku.

1 Like

On ten článek je asi staršího data, dneska už W-8.1 i W-10 přistupují jinak (dokonce i pomocí dalšího kanálu na UDP - takže přesměrovat je možno nejen TCP ale i UDP) a tuším, že i ověřování jde v šifrovaném kanálu. Přesto vystavovat přímo RDP port je problém, protože vám z internetu přichází plno dotazů na otevření připojení, které musí váš stroj odmítat a odmítat…